Šialený rekord! Sestričky ovládajú obrazovky, hore išlo aj Za sklom

, 15.10.2019 07:00
sestričky, seriál sestričky, sestričky 2,
Minulý utorok druhá séria Sestričiek zlomila všetky svoje doterajšie rekordy. Autor:

Komerčné televízie sa túto jeseň nemôžu sťažovať na nezáujem divákov. Vyzerá to tak, že po dlhom období, slovenské publikum vracia pred televízne obrazovky. Dôkazom sú výkony seriálov a relácii počas posledných týždňov, mnohé výsledky sa driapu k rekordom.

Mimoriadnu radosť robí Markíze druhá séria Sestričiek, ktorej sledovanosť kontinuálne rastie a už teraz predčila úspech prvej sezóny. Televízia správne predpokladala úspech najnovšieho pokračovania a aktuálne by sa malo finišovať s nakrúcaním tretej série. Je však otázne, kedy ju televízia zaradí do vysielania. Či pôjde cestou jednej série za rok alebo nebude čakať na jeseň 2020 a tretie Sestričky vypustí už na jar 2020.

Pri rýchlejšom nasadení nových epizóda však hrozí riziko, že si Markíza promptnejšie vyčerpá nové epizódy, zahraničná predloha, z ktorej slovenská adaptácia vychádza má, nateraz, priestor na vytvorenie piatich sezón.

Prečítajte si recenziu 2. série Sestričiek: Markizácke Sestričky nepredviedli absolútne nič nové. Našťastie!

Anikó Vargová v
		seriáli Sestričky.
Kristína Svarinská v
		seriáli Sestričky.
+8Kristína Madárová  v
		seriáli Sestričky.

Obľúbené strastiplné príbehy lekárskeho personálu a pacientov minulý týždeň predviedlo svoj rekordný výkon a Sestričky začínajú kraľovať pôvodnej tvorbe v rámci pracovného týždňa. Aktuálne je priamou konkurenciou jojkárska kriminálka Za sklom. Začiatkom septembra to bol Talent a neskôr dvojdielna Trhlina.

Počas prvého októbrového týždňa Sestričky pokorili aj dlhoočakávanú kriminálku, minulý týždeň to nebolo inak, avšak aj Jojke rastie sledovanosť. Stále to nestačí na lekársku drámu. Sestričky v cieľovke 12 – 54 predviedli až 9.9% sledovanosť s trhovým podielom až 27.5%. Doteraz seriál dosahoval štandardne 8% sledovanosť, ktorá posledné týždne pomaly šplhala k deviatke. Minulý utorok výkon seriálu vyskočil až o percento.

Prečítajte si recenziu tretej série Za sklom: Za sklom odtrhnuté z reťaze! Hra na fikciu sa skončila, toto je realita

V rovnakej cieľovej skupine išlo hore aj jojkárske Za sklom, priblížilo sa 18% podielu na trhu. Oproti Markíze je to však preukázateľne málo. Tretia a posledná séria štartovala 1. októbra v skupine 12 – 54 získalo 6% sledovanosť, s trhovým podielom 17%, čo predstavuje 186-tisíc divákov. V cieľovke 12+ si premiéru tretej série pustilo 345-tisíc divákov.

Tomáš Maštalír v
		tretej sérii Za
		sklom.
Ján Koleník v tretej
		sérii Za
		sklom.
+6Zuzana
		Mauréry v tretej sérii Za
		sklom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Za sklom #televízia Markíza #televízia JOJ #seriál Sestričky #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku