Posledná séria Hry o tróny prekvapí najdlhšou epizódou vôbec

Radovan Vávra, Pravda | 24.03.2019 07:00
hra o tróny, game of thrones, 8 séria, posledná...
Kit Harrington ako Jon Sneh v 8. sérii Hry o tróny. Autor:
Fanúšikovia krvavej ságy po takmer dvoch rokoch čakania môžu začať odpočítavať už len dni do štartu záverečnej série. HBO ich nakoniec prekvapilo dĺžkou jednej z epizód.

Práve polemika o dĺžke jednotlivých častí trápila divákov posledné týždne. Samotné nakrúcanie patrilo medzi najväčšie produkcie v dejinách televízie a trvalo neuveriteľných desať mesiacov. Posledná šestica príbehov sľubovala rekordnú rozsah. Posledné dni však mnohých prekvapili. Televízia potvrdila stopáž jednotlivých epizód a pri niektorých epizódach zamrzol úsmev na tvári. V negatívnom slova zmysle.

Varys (Conleth Hill)
		v 8. sérii Hry o
		tróny.
Samwell Tarly (John
		Bradley) v 8. sérii Hry
		o...
+17Theon Greyjoy (Alfie
		Allen) v 8. sérii Hry
		o...

Dlhé čakanie na ôsmu sériu malo byť vyvážené extra dlhými epizódami, ktoré mali byť považované skôr za filmy, čomu mala odpovedať aj stopáž, očakávalo sa rozsah medzi 75 – 90 minútami. Už teraz sa vie, že prvé dve epizódy nebudú mať ani 60 minút. Prvá časť sa uvedie s 54 minútami a druhá bude o štyri minúta dlhšia.

Veľké očakávania smerujú k tretej epizóde, ktorá má byť kľúčová pre celý seriál. Práve v nej sa odohrá kľúčová bitka o Západozem. Tvorcovia vojnu o Zimohrad nakrúcali 11 týždňoch, najmä v noci, počas mrazov a nepriaznivého počasia. Pripravený súboj má byť najväčšou bojovou scénou, aká sa odohrala na televíznych obrazovkách. Preto prekvapila pôvodná informácia, že táto časť má mať „iba“ 60 minút, z čoho drvivá väčšina má byť o krviprelievaní.

Následne sa koniec seriál prehupne do svojej druhej polovice a prinesie aj štedrejšie epizódy. Posledné dve epizódy majú mať 80 minút, štvrtá 78 minút.

Ale späť k tretej epizóde. Pri nej sa ukázalo, že pôvodné plány sa môžu zmeniť. HBO potvrdilo, že táto epizóda predčí aj úplne posledné. Fanúšikovia sa nedočkajú len 60-minútovky, ale rovno 82 minútovej zbesilej epizódy plnej krvi, smrti a zvratov. Bitka o Zimohrad teda bude najdlhšou epizódou za celú históriu seriálu. Fanúšikovia dostanú 22 minút navyše a bude sa na čo pozerať.

Práve oficiálny trailer k ôsmej sérii sa najviac zameral na túto epizódu a je jasné, že bude patriť k epickým momentom.

Prvenstvo, doteraz, držalo finále 7. série, ktoré malo síce tiež 82 minút, ale k tomu treba pripočítať úvodné a záverečné titulky, prípadne rekapituláciu. Tretia epizóda poslednej série teda o pár sekúnd predbehne aj bodku za siedmou sériou.

Gwendoline Christie
		ako Brienne z Tarthu v
		8....
Nikolaj Costar-Waldau
		ako Jaime Lannister v
		8....
+10Peter Dinklage ako
		Tyrion Lannister v 8.
		sérii...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ