Premiéra najdrahšieho slovenského seriálu sa blíži! Vonku sú prvé detaily o deji

Televízia JOJ sa vo veľkom chystá na jarnú časť televíznej sezóny 2020/2021. Do vysielania sa čoskoro dostane viacero premiér. Ťažiskovým projektom nebude veľká licencovaná šou, ale najnákladnejší seriál v slovenskej histórii. Už čoskoro diváci uvidia Slovanov.

, 15.02.2021 07:00
slovania, seriál slovania, dušan cinkota, Foto:
Dušan Cinkota na prvých záberoch zo seriálu Slovania.
1

Slovania pútajú na seba pozornosť od roku 2019, keď tento megaprojekt za štyri milióny eur sa začal realizovať. Po náročnej postprodukcii, do ktorej nepríjemne zasiahla aj pandémia je dvanásťdielne dielo konečne hotové a pripravené predstaviť sa divákom. Ten moment by mal prísť už o niekoľko týždňov. S blížiacim sa dátumom premiéry, Jojka zverejnila detailný popis pointy celého deja.

Príbeh, zasadený do siedmeho storočia, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau, v ktorých sa paralelne odohráva dej, sa navzájom potrebujú obchodne, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich počas príbehu postavia do konfliktu.

Hlavná ženská hrdinka, dospievajúce dievča Draha (Polina Nosykhina) sa od svojich rovesníčok líši uvedomelosťou a cieľavedomosťou. Pri hľadaní seba samej ju sprevádza záhadný cudzinec, ktorého zachránila a dala mu meno Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Aj keď ho zo začiatku obyvatelia hradiska neznášali, vďaka svojmu hrdinstvu hlavne v prípade bojov s kočovnými kmeňmi Avarov, si na neho začínajú zvykať.

Súčasne s príbehom Vlada a Drahy môžeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír). Syn starešinu hradiska Furnau je hrdý a dobre vycvičený bojovník. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, no nedarí sa im. Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru…

Seriál pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami. Motívy k nej tvorcovia vybrali zo slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, piesní a rozprávok. Vytvárajú tým akýsi samostatný svet.

Jana Kvantiková a
		Zuzana Fialová na prvých...
Jana Kvantiková na
		prvých fotkách zo seriálu...
+6Tomáš Maštalír na
		prvých záberoch zo seriálu...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #televízia JOJ #seriál Slovania #oseriáloch