Boj o najvychytenejších hercov neutícha! Jojka uchmatla Markíze jej niekdajšiu top hviezdu

, 13.01.2021 07:00

Je prirodzené, že televízie pri nových projektoch sa snažia naverbovať obľúbené tváre, ktoré pritiahnu divácku pozornosť. Je však zopár tvárí, o ktoré je špeciálny záujem a televízie neváhajú o ne bojovať a vyvážiť ich zlatom.

V nedávnej minulosti pozornosť pútal boj napríklad o Tomáša Maštalíra alebo Jána Koleníka medzi Markízou a Jojkou. Obaja herci patrili dlhší čas k hercom, ktorí sa skôr spájali s projektami televízie JOJ. Maštalír sa objavil vo viacerých komediálne ladených seriáloch ako Ministri, Semafór, Koleník pre zmenu dlho hviezdil v Paneláku, ZOO, 1890, no spoločne sa obaja objavili, bok po boku, v troch sériách úspešnej kriminálky Za sklom.

Avšak Koleníka si uchmatla aj Markíza, keď mu v roku 2019 ponúkla úlohu v Oteckoch, v ktorých zotrval dodnes a najmä jednu z hlavných úloh v komediálnom seriáli Autoškola. Tento seriál sa zaradil medzi top prepadáky vôbec. Následne sa herec postupne vo väčšej miere vrátil na Jojku, kde nakrútil tretiu sériu Za sklom a aktuálne sa produkuje rukojemnícka dráma Ultimátum.

Maštalír dokončil ešte pre Jojku Slovanov, ktorí majú mať premiéru na jar a potom jeho kroky smerovali do Markízy, kde dostal hlavnú úlohu v hite Pán profesor. Tu nastane zaujímavá situácia, keďže Markíza avizuje počas jari vysielanie druhej série. Obe komerčné stanice tak budú vysielať seriály, kde Maštalír je jednou z hlavných tvárí.

Nela Pocisková sa vracia na televízne...
Nela Pocisková sa vracia na televízne obrazovky! Bude hlavnou hviezdou nového jojkárskeho seriálu Nemocnica. Autor: TV JOJ

Teraz sa však Jojke podaril kapitálny úlovok. Aktuálne pripravuje novú lekársku drámu s názvom Nemocnicu, ktorú kreatívne zastrešuje autorka Nového života Danica Hričová. Keďže lekárske seriály Slováci milujú a sú zárukou nadštandardnej sledovanosti, pozadu nemôže zostať ani Jojka. Hlavnú postavu v Nemocnici stvárni speváčka a predovšetkým herečka Nela Pocisková, pre ktorú to bude veľký návrat na obrazovky po štyroch rokoch, keď sa venovala svojej rodine.

Pocisková bola, svojho času, veľkou hviezdou Markízy. Začínala v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade, následne si ju televízia hýčkala a bola súčasťou rôznych programov ako hosť, zatancovala si aj v šou Let's Dance a napokon bola hlavnou hviezdou seriálu Búrlivé víno. Z neho však predčasne odišla, práve pre materské povinnosti a viac sa nevrátila.

Jojka jej snahy o návrat na obrazovky využila a zverila jej rovno úlohu, ktorá má potiahnuť celý nový seriál.

„Medicína, boj o život, či jeho záchrana, vzťahy a emócie. To všetko prinesie nový seriál Nemocnica z prostredia nemocničného urgentu. Televízia Joj ho svojim divákom ponúkne na jar 2021. Je z dielne kreatívnej producentky a scenáristky Danice Hričovej, ktorá reálne príbehy pacientov zbierala v nemocničnom prostredí. Jednu z hlavných postáv – lekárku Rebeku stvárni herečka Nela Pocisková, ktorá má za sebou už prvé nakrúcanie so svojimi seriálovými kolegami,“ povedala pre Pravdu PR manažérka televízie Joj Katarína Nosková.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #seriál Nemocnica #oseriáloch #Nela Pocisková #2021
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku