Predčasný vianočný darček od Jojky: Takto ste Nový život ešte nevideli!

, 17.12.2020 07:00
nový život,
Diváci Jojky sa môžu tešiť na retro vianočnú epizódu, už vo štvrtok 17. decembra. Autor:

Vzhľadom na tohtoročnú komplikovanú situáciu v produkcii seriálov nebolo v mnohých prípadoch možné pripraviť špeciálne časti. Jojke sa to však podarilo! Diváci sa dočkajú vianočnej časti, v ktorej sa postavy predstavia v nezvyklej vizuálnej podobe.

Kedysi pred Vianocami si televízie pripravili rôzne špeciály, kultové sú vianočné a silvestrovské časti Susedov alebo Oteckov. Najkrajšie sviatky v roku sa s veľkou slávou oslavovali aj v Paneláku. Avšak časy sa menia a tento rok možným snahám o prinavrátenie špeciálnych časti dala ranu pandémia.

Ako jediný seriál umocní atmosféru jojkársky Nový život, ten sa rozlúči s divákmi rozlúči vo štvrtok, 17. decembra. Nemusia však vešať hlavu, tretia séria je istá a mala byť sa objaviť v priebehu januára. Štvrtkový program bude naozaj bohatý, keďže od 20:35 pôjde finále druhej série a po ňom o 21:30 Jojka uvedie spomínanú špeciálnu vianočnú epizódu.

Tvorcovia si pre divákov pripravili naozaj kurióznu epizódu. Bude totiž retro! Dej sa vo vianočnej časti posunie o 16 rokov späť, do čias, keď hlavné postavy boli ešte mladí dospeláci. Pred maskérmi stála neľahká úloha, zamaskovať Alexandara Bártu, Mila Kráľa a Helenu Krajčiovú tak, aby vyzerali dôveryhodne. Ďalšou dilemou bolo nájsť vhodné lokácie na nakrúcanie. Vianoce sa totiž nakrúcali s poriadne veľkým predstihom. Už na konci septembra, teda v čase, keď počasie ešte evokovalo leto a od zimy malo na míle ďaleko.

Štáb však všetko zvládol, hoci to nebolo vôbec ľahké. Maskéri sa inšpirovali samotnými hercami a ich fotkami spred 20 rokov a konečný styling tomu prispôsobili. Milo Kráľ sa dočkal úplne nového strihu, Alexandrovi Bártovi prischol účes „na Jágra“. Divákov prekvapí aj nevšedný zovňajšok Heleny Krajčiovej.

Diváci Jojky sa
		môžu tešiť na retro vianočnú...
Hlavné postavy prešli
		veľkou vizuálnou premenou...
+3Diváci sa vo vianočnej
		časti presunú o 16 rokov...

O čom bude vianočná epizóda? Lucia s Paľom sa tešia z narodenia bábätka. Lucia si spomenie na Vianoce pred 16-imi rokmi. Jej a Paľove spomienky sa trochu líšia. Spolu s nimi sa prenesieme do roku 2004 a uvidíme, že naši obľúbení hrdinovia sa za tie roky vôbec nezmenili.

Lea sa práve narodila, Paľo hráva v Taliansku druhú ligu a po návrate domov na sviatky má len jednu úlohu – kúpiť kapra. Ale to by nebol Paľo, keby sa vianočná večera nekonala za sťažených podmienok. Na pomoc pri hľadaní kapra si zavolá Dušana, ktorý sa práve chystá na večeru u Aleny doma. No keďže je pri stole aj Alenin vtedajší frajer, ide radšej loviť ryby s Paľom. Komplikovaný lov na kapra ich privedie až za mreže, odkiaľ ich vyslobodí ich dobrá kamoška Lucia. A to nebude to posledné, s čím im tie Vianoce pomôže.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #Vianoce 2020 #Vianoce #televízia JOJ #seriál Nový život #oseriáloch #2020