Horná Dolná a jej rozlúčka s rokom 2020: Úspešný odchod z obrazoviek

, 03.12.2020 07:00
horná dolná,
Horná Dolná nestratila dych ani pri svojom finále 11. série. Autor:

Presne pred týždňom televízia Markíza uzavrela vysielanie svojej komediálnej stálice pre tento rok. Aké čísla dosiahlo finále 11. série?

Najsledovanejším nespravodajským programom minulého štvrtka sa v cieľovej skupine 12 – 54 stala záverečná epizóda premiérovej 11. série obľúbeného komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorá dosiahla v rámci tejto jesene tretí najvyšší rating 9,1% a rovnako aj trhový podiel 25,3%.

Konkurenčné televízie v rovnakej cieľovej skupine zaostali, na Jojke zaznamenal seriál Nový život trhový podiel 13%, Jednotka RTVS odvysielala reláciu Zlaté časy s podielom na trhu 8,5%. S Hornou Dolnou sa lúčilo 394-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je v rámci aktuálnej sezóny taktiež tretí najlepší výsledok. Fanúšikovia seriálu však nemusia vešať hlavu. Markíza v roku 2021 plánuje pokračovať vo vysielaní premiérových epizód. Pripravuje sa 12. séria.

Silnou jednotkou na trhu bola v čase vysielania aj nasledujúca reality šou Farma, ktorá v cieľovej skupine 12 – 54 zaznamenala rating 6,9% a trhový podiel 25,2%. Porazila tak aj relácie Na hrane (podiel na trhu 12,7 % v cieľovke 12 – 54) a Sedem (podiel na trhu 8,9% v cieľovke 12 – 54), ktoré v rovnakom čase vysielala televízia Joj.

Podvečernému vysielaniu tradične kraľoval rodinný seriál Oteckovia, v cieľovej skupine 12 – 54 dosiahol rating 7,6% a trhový podiel 26,8%, pričom v rebríčku sledovanosti predstihol aj úplne všetky prime-time programy konkurencie. V totožnom čase vysielaná šou Prestreté na Jojke v rovnakej cieľovej skupine značne zaostala s trhovým podielom 8,3%. Ďalšie osudy štvorice najobľúbenejších slovenských oteckov si vychutnalo 398-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízny reštart #televízia Markíza #sledovanosť #oseriáloch #Horná Dolná
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku