Najväčší seriálový úspech RTVS pre rok 2020: Stačí iba jeden kúsok

, 05.01.2021 07:00
seriál hniezdo, hniezdo,
Hniezdo zvalcovalo aj komerčné stanice. Autor:

Verejnoprávna RTVS ťahá za kratší koniec pri tvorbe pôvodných seriálov. Avšak, keď raz za čas niečo vyprodukuje, tak to stojí za to. Dôkazom je aj tohtoročná jarná novinka s názvom Hniezdo a padli rekordy v sledovanosti. Seriál dokonca prekonával aj programy komerčných staníc.

Verejnoprávna televízia chňapla po skvelej téme, takej, ktorá sa v ponuke komerčnej konkurencie neobjavila a pritom prináša veľkú pridanú hodnotu, alternatívu a potrebnú osvetu. V tomto smere si splnila svoju úlohu do bodky. Hniezdo bolo ďalšou ukážkou toho, že aj RTVS vie robiť kvalitné programy, hoci to trvá neúmerne dlho a divák skôr dostáva výhovorky o podfinancovaní tejto inštitúcie a z toho vyplývajúcou extrémne obmedzenou výrobou pôvodnej seriálovej tvorby.

Dejové linky ponúkajú rôznorodé príbehy, ktoré majú hĺbku, dobre napísanú pointu a vedia naplno vtiahnuť divákov do deja. Herecké obsadenie pôsobí sympaticky, žiadna postava vyslovene neruší, vystavaná spleť charakterov prináša zaujímavý mix, pričom veľmi rýchlo je jasné, kto je pozitívna a negatívna postava a dajú sa vybudovať sympatie a antipatie.

Najdôležitejší fakt je, že Hniezdo nenásilne vštepuje do publika potrebnú dávku otvorenej mysle a tolerantnosti v ťažkej problematike adopcie a neplodnosti.

Dvanásta časť prekonala aj svoje doterajšie rekordy a výkon prekonal aj novú pomyselnú métu. Celkovo si ju pozrelo až 643-tisíc divákov. Oproti predposlednej časti narástol počet divákov o 67-tisíc divákov. Nestáva sa často, že RTVS zamieša kartami aj v komerčnej cieľovke 12 – 54, v ktorej skôr súperí Markíza s Jojkou. Hniezdo v nej dosiahlo neuveriteľnú 9,7% sledovanosť s trhovým podielom 20,4 percenta.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízny reštart #seriál Hniezdo #RTVS #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku