Štyrikrát a dosť! Túto jeseň sa budete musieť rozlúčiť s týmto seriálom...

Približne o dva týždne to celé vypukne! Na televízny reštart po koronakríze slovenskí diváci čakali dlhých šesť mesiacov plných improvizovaných programových riešení a repríz. V septembri sa to konečne zmení a televízie sa začnú intenzívne vracať do normálu.

, 18.08.2020 07:00
seriál prázdniny, prázdniny, Foto:
Obľúbené Prázdniny sa s divákmi rozlúčia so 4. sériou.

Televízia JOJ sa takisto na štart novej televíznej sezóny starostlivo pripravuje a divákov poteší premiérami počas celého týždňa. K už odavizovaným reláciám ako Zlatá maska, Nový život sa pridáva aj štvrtá a finálová séria rodinného seriálu Prázdniny, ktorý dlhodobo prinášal nadpriemerné sledovanosti. Diváci si na rozlúčkovú sériu museli počkať dlhšie, zvyčajne sa darilo produkovať jednu sezónu ročne odvysielanú vždy na jar. Tento rok prichádza zmena a Prázdniny sa dostanú priestor počas jesene.

Fanúšikovia seriálu dostanú presne to, na čo boli zvyknutí. Opäť sa tri rodiny zídu, aby strávili leto na obľúbenej chate. A zas a znova ich čakajú bláznivé dobrodružstvá, na ktoré nezabudnú deti, ale aj ich rodičia. Prešiel ďalší rok a v rodinách Marcínekovcov, Jančichovcov a Lehotských sa všeličo zmenilo. Čo ale zostáva nezmenené, je priateľstvo a radosť z toho, že sa pôjde na chalupu, kde ich čakajú tie najlepšie prázdniny. Aj keď deti sú o rok staršie a puberta nimi lomcuje, v duši stále zostávajú deťmi, rovnako ako ich otcovia.

Letné prázdniny sa práve začali a deti netúžia po ničom inom, ako ísť na chalupu so svojimi otcami. Odchod sa však stále posúva, pretože chalupa sa rekonštruuje. Pod palcom ju majú Barani, ktorí sľúbili, že bude hotová, ale stále nie je. Preto sa Jano s Marikou rozhodnú ísť na kopanice na nich dozrieť. Deti zatiaľ prihlásili do denného tábora v Bratislavskej ZOO. Tábor je pre nich pohroma. O to viac, keď sa dozvedia, že Lily sa bude sťahovať do Ostravy.

Ondrejovi a Miškovi to náhodou prezradí Dáša. Keď sa pokúsia zo ZOO utiecť na chalupu, aby s Lily strávili posledné prázdniny, narobia takú spúšť, že z tábora ich okamžite vyhodia. Zdeno, Lily a Vlasta sa rozhodnú nenápadne Klaudii Ostravu znechutiť. Na starosti to má hlavne Zdeno, ktorého Klaudia okamžite prekukne a je z toho oheň na streche. Nakoniec si však sama uvedomí, že bude najlepšie zostať doma.

Laco má novú prácu. Stal sa dramaturgom v kultúrnom dome. Keď Barani konečne dokončia chalupu a všetci sa chystajú na odchod, zistí, že nemá nárok na dovolenku. Je ochotný urobiť čokoľvek, aby sa na kopanice dostal. Pokúsi sa ukradnúť péenku z gynekológie, dokonca sa pred šéfom tvári, že je chorý. Žiadny plán sa však nevydarí, a tak Laco musí zostať doma.

Decká na chalupe túžia po dobrodružstve a všetko, čo im Zdeno a Jano ponúkajú sa im máli. A tak Jano vymyslí hru, v ktorej deti majú hľadať 5 kopaničiarskych živlov. Hra sa mu však vymkne spod kontroly a deti sa stratia. Laco sa snaží pátranie koordinovať z Bratislavy. Keď zistí, že deti mieria na letisko v Senici, rozhodne sa ísť za nimi.

Otcovia nájdu deti až keď už sú v lietadle, pretože si myslia, že je to súčasť Janovej hry. Zažívajú dobrodružstvo, aj keď iné než im Jano pripravil. Laco zostáva na chalupe. Zostava je konečne kompletná a otcovia s deťmi si konečne môžu užívať nové kopaničiarske dobrodružstvá. Ani v tejto sérii nebudú chýbať zaujímavé výlety, súboje s Baranmi a dokonca niektoré z detí zažijú aj svoju prvú lásku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #televízia JOJ #prázdniny #oseriáloch #koronavírus