Jojka odhalila prvé detaily unikátnej novinky! Bude to najlepší slovenský seriál?

, 19.05.2020 07:00

Pandémia koronavírusu je na výraznom ústupe a všetci dúfajú, že sa viac nevráti, aby sa svet mohol vrátiť do normálu. S týmto scenárom rátajú aj televízie, ktoré rozbehli intenzívne procesy vedúce k reštartu ich chodu a najmä produkcie. Výsledok by mali čoskoro vidieť aj samotní diváci.

V novinke si zahrá aj herec Ján Koleník,...
V novinke si zahrá aj herec Ján Koleník, ktorého televízia oznámila ako prvého. Autor: TV JOJ

Televízna koronastrofa trvá už od začiatku marca, keď stanice expresne stiahli z programu takmer celú jarnú vysielaciu štruktúru. Nové seriály, premiérové epizódy zabehnutých hitov, nové šou, to všetko mohli Slováci vidieť ešte aj teraz. Nebyť koronavírusu, ktorý zmenil fungovanie všetkého a všetkých. Rapídne a zdrvujúce otrasy na reklamnom trhu paralyzovali komerčné televízie, ktoré boli nútené zmeniť nastavenie vysielacích štruktúr a drahé produkcie stiahnuť a nahradiť ich „lacnými“ reprízami starých formátov. Premiér na obrazovkách zostalo minimum.

V tomto smere najviac zabojovala práve Jojka, ktorá ešte v apríli rozbehla nakrúcanie Inkognita, glosátorskej relácie Sedem alebo šou o varení Moja mama varí lepšie ako tvoja. Všetko sa muselo podriadiť prísnym hygienickým podmienkam a najmä Inkognito a „sedmička“ sa museli zmieriť s absenciou publika, čo je neodmysliteľná súčasť pri nakrúcaní. Situácia sa však zmenila výrazne k lepšiemu, keď pred pár dňami Úrad verejného zdravotníctva SR udelil televíziám výnimku a zároveň stanovil pravidlá, za akých sa môže znova rozbehnúť vo veľkom nakrúcanie audiovizuálnych di­el.

Po dlhšej odmlke sa k seriálom vracia aj...
Po dlhšej odmlke sa k seriálom vracia aj obľúbená herečka Diana Mórová. Autor: TV JOJ

Všetko nasvedčuje tomu, že v júni sa televízie vrátia do normálu, avšak iba v zákulisí. Výsledok diváci uvidia zrejme až na jeseň. Riaditeľ Jojky Marcel Grega potvrdil reštart produkcie na začiatku leta a zároveň poodhalil prvé detaily nového prestížneho a unikátneho seriálu zároveň. Miniséria pôvodne niesla názov Osem hodín a mala priniesť na Slovensku quality TV v plnom rozsahu, hovorilo sa o kvalite Netflixu.

Seriál dostal nový názov Ultimátum a má ambíciu uchmatnúť si titul najlepšieho seriálu na Slovensku. Jojka v poslednom období poriadne brojí a nebojí sa riskovať a zainvestovať do žánrov, ktoré u nás nemajú tradíciu. Za všetko hovorí seriál Slovania, ktorý sa minulý rok nakrúcal na Ukrajine a rozpočet sa vyšplhal na neuveriteľných 4 milióny eur. Už teraz sa teda môže pochváliť, že ide o najdrahší seriál v histórii televízie na Slovensku. Netreba zabudnúť na seriály Za sklom alebo Jenny, ktoré priniesli niečo nové.

Diváci sa môžu tešiť aj na Petra Kočiša.
Diváci sa môžu tešiť aj na Petra Kočiša. Autor: TV JOJ

Ultimátum môže všetky tieto seriály prekonať a už teraz na seba strháva pozornosť. Pritom samotné nakrúcanie, ktoré prebieha v koprodukcii s Českou televíziou sa začalo tesne pred vypuknutím koronakrízy. Následne sa musel celý výrobný proces nútene zastaviť. Od júna sa však herci vrátia na pľac. Hoci sa v seriáli objavia známe tváre, tvorcovia sľubujú, že ich diváci uvidia v úplne nových a doteraz ojedinelých hereckých polohách.

Na projekte dlhodobo pracujú režisér Michal Kollár a tvorca Juraj Raýman, kameru bude mať na starosti Matej Šomrák. V hlavných úlohách sa objaví už skôr avizovaný Ján Koleník, ktorý kvôli tomuto seriálu požiadal o uvoľnenie zo SND a markizáckych Oteckov, Diana Mórová, Roman Luknár, Peter Kočiš alebo Sväťo Malachovský.

Pôjde o 8-dielnu minisériu, ktorej dej unikátny hybrid rukojemníckej drámy, lekárskeho procedurálu a politického trileru s prepojením na špičky diplomacie, vysoký biznis a pohľad dovnútra politiky nielen na Slovensku. Seriál bude mať presah do okolitých štátov V4, reálií a vzťahov medzi krajinami. miniséria bude inšpirovaná aj niekoľkými skutočnými udalosťami, nahliadne tiež do procesov silových zložiek či vrcholovej politiky, odohrávať sa však bude v rovine fikcie.

Anotácia seriálu Ultimátum

Pri havárii vojenského lietadla zahynie jeho pilot – syn hlavného hrdinu, bývalého vojenského pyrotechnika. Manipulatívne vyšetrovanie dáva haváriu za vinu pilotovi, no k tragédii dochádza v čase blížiaceho sa summitu V4, na ktorom má byť podpísaný veľký kontrakt na vojenskú techniku. Hlavný hrdina je pripravený zistiť pravdu o smrti svojho syna a vydáva sa rovno za ministrom obrany. Ten však pri jeho nátlaku utrpí ťažký infarkt, a tak sa začne boj za záchranu jeho života. Do rúk lekárov ho však nemôže odovzdať len tak, a tak v nemocnici zajme rukojemníkov, aby v putách polície neskončil skôr, než sa dozvie pravdu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #seriál Ultimátum #oseriáloch #koronavírus #koronakríza #Ján Koleník #Diana Mórová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku