Radikálna zmena kvôli koronavírusu! Na neurčito končia markizácke Červené pásky

, 17.03.2020 11:36
červené pásky,
Diváci sa musia zmieriť s tým, že škrty v programe kvôli koronavírusu sa nevyhli ani Červeným páskam. Autor:

Televízia Markíza je prinútená robiť operatívne a nepríjemné zmeny v programe iba pár hodín pred vysielaním daných relácií. Situácia okolo koronavírusu značne mení správanie televízií, ktoré sa ocitli vo veľmi ťažkej situácii.

Najnovšia nepríjemná informácia zasiahla veľkú divácku základňu nového seriálu Červené pásky. Na utorok večer bola naplánovaná tretia epizóda, ktorú televízia ešte včera večer intenzívne promovala aj vo svojom vysielaní. V utorok ráno však prišla rázna zmena.

Červené pásky dostávajú stopku a najnovšia epizóda vypadáva z programu. Markíza potvrdila, že seriál dostáva pauzu na neurčito. V utorkovom prime-time v nasledujúcich týždňoch diváci uvidia reprízu 1. série úspešného seriálu Sestričky.

Škrty vo vysielaní čakajú aj Oteckov! Viac v článku: Ďalšia televízna obeť koronavírusu je známa! Oteckov čakajú poriadne škrty

Pôvodne sa predpokladalo, že obe jarné novinky, teda aj Pán profesor vo vysielacej štruktúre zotrvajú, keďže ich produkcia sa stihla ukončiť ešte pred vypuknutím pandémie. Navyše by to boli aspoň nejaké premiéry v hlavnom vysielacom čase.

Televízie kvôli koronavírusu museli pristúpiť k výrazným škrtom v programe a nabehnúť na úsporný režim. Zastavili sa nakrúcania všetky relácií a programov, to platí aj pre seriály. Susedia stihli nakrútiť len šesť epizód z ôsmej série, odvysielali len dve. Oteckovia sa takisto nenakrúcajú, čo sa odrazilo aj periodicite vysielania. Počnúc týmto týždňom sa vysielajú len od pondelka do stredy.

Ak sa situácia nebude upokojovať ani prvotných opatreniach trvajúcich najbližšie dva týždne, vysielanie nielen Oteckov sa bude ešte viac redukovať a priestor dostanú už iba reprízy rôznych formátov a diváci sa musia pripraviť na improvizovanú ponuku.

Červené pásky nahradí v programe špeciálna spravodajská relácia o koronavíruse. Pôvodne sa mali špeciály vysielať po nových epizódach seriálov. V pondelok sa tak ešte stalo. Na utorok večer má mimoriadnu reláciu v pláne aj Jojka.

„Našou súčasnou prioritou je spravodajské pokrytie krízy: Naši novinári divákov a internetových používateľov neustále informujú o všetkých aktuálnych udalostiach – nielen v rámci našich spravodajských a publicistických programov a na webových stránkach, ale aj prostredníctvom mimoriadnych spravodajských relácií v hlavnom vysielacom čase s hosťami, živými vstupmi a rozhovormi. Dúfame, že sa už čoskoro budeme môcť vrátiť k stabilnejšej programovej štruktúre a opäť začať vysielať všetky obľúbené programy, ako aj obnoviť pozastavené produkcie,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Herec
		Jakub Švec ako Leo v markizáckom
		seriáli...
Herec Peter
		Kiss ako Jonáš v
		markizáckom...
+4Herec Krištof Kelíšek
		ako Hugo v
		markizáckom...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia Markíza #seriál Červené pásky #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku