Máme nový hit! Červené pásky dali poriadne na frak aj Pánovi profesorovi

, 17.03.2020 07:00

Súboj markizáckych seriálov začína s prehľadom vyhrávať jarná novinka Červené pásky. Susedia sa po dvoch epizódach ôsmej série odpratali z obrazoviek s preukázateľne najhoršou sledovanosťou vôbec. Pán profesor po prvej epizódy ešte viac klesol. Dostal však šancu viac zabodovať, v slote nahradil Susedov.

Seriálová partička si podmanila Slovensko!
Seriálová partička si podmanila Slovensko! Autor: TV Markíza

Začiatkom televíznej jari sa na obrazovky dostali viaceré seriály. Viaceré novinky, ale aj nové série stálic. Susedia s ôsmou sériou sa javia ako prvé väčšie sklamanie, štart jedenástej série Hornej Dolnej dostal stopku kvôli koronavírusu a Markíza zaraďuje špeciálne spravodajské relácie. Premiéru však stihli novinky Pán profesor, Červené pásky, ale aj jojkárska Jenny.

Červené pásky odštartovali pred dvoma týždňami ako jednoznačná jednotka na trhu v komerčnej cieľovke. Uhrali 7,8-percentnú sledovanosť s trhovým podielom na úrovni 21,3%. Lekárska dráma ratingovo štartovala o čosi lepšie ako pondelkový Pán profesor. Celkovo premiéru nového seriálu videlo 358-tisíc divákov.

Úvodnú časť Pána profesora sledovalo 367-tisíc divákov. V cieľovke 12 – 54 uhral 7,6% sledovanosť s trhovým podielom 24%.

Diametrálna odlišná situácia bola počas minulého týždňa, keď oba seriály predstavili druhé epizódy. Rozdiel medzi Pánom profesorom a Červenými páskami je už priepastný v prospech lekárskej drámy.

Pretrvávajúci nižší výkon Susedov, prirodzene, so sebou stiahol nadol aj nasledujúci komediálne ladený seriál s Tomášom Maštalírom. Ten síce bol jednotkou na trhu v čase vysielania, avšak v cieľovke 12 – 54 získal len 6,7-percentnú sledovanosť s trhovým podielom okolo 22%. Navyše televízia už zaradila do seriálu aj dva reklamné brejky. Počas prvej časti vypustila diel bez prestávky, aby si udržala pozornosť divákov.

Iná situácia bola v utorok, keď Červené pásky predviedli novú epizódu. Seriál predviedol raketový nárast v diváckej priazni. V komerčnej cieľovej skupine 12 – 54 druhá epizóda poskočila nahor až o 1,2 percentu­álneho bodu. Sledovanosť tak dosiahla až 9%, poskočil aj trhový podiel na 22,4%. Celkovo si pokračovanie osudov mladých pacientov v nemocnici pozrelo 363-tisíc divákov. Začína byť čoraz zreteľnejšie, ktorá z dvojice noviniek si na svoju stranu získava väčšiu priazeň divákov.

Herec
		Jakub Švec ako Leo v markizáckom
		seriáli...
Herec Peter
		Kiss ako Jonáš v
		markizáckom...
+4Herec Krištof Kelíšek
		ako Hugo v
		markizáckom...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia Markíza #seriál Červené pásky #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku