RTVS naďalej drví konkurenciu s Hniezdom! Nedáva nikomu šancu

, 13.03.2020 07:00
hniezdo, seriál hniezdo, soňa norisová,
Seriálové Hniezdo valcuje už druhý mesiac za sebou. Autor:

Jednoznačná spokojnosť, tak by sa dal charakterizovať vývoj sledovanosti seriálu Hniezdo z dielne RTVS, ktorý je na obrazovkách od januára. Pomaly, ale iste sa hit prvých mesiacov tohto roka chýli svojmu záveru. A na ten sú diváci čoraz viac zvedaví!

Sledovanosť nedeľnej epizódy to jednoznačne potvrdzuje. Najnovšiu, už ôsmu epizódu znova videlo rekordný počet divákov, navyše RTVS obsadila prvé miesto medzi najsledovanejšími nespravodajskými reláciami v rámci celého minulého týždňa. A to sa naozaj nestáva často.

V celkovom publiku je Hniezdo silnejšie ako konkurenčná Superstar. Pre Markízu je však dôležitejšie víťazstvo v komerčnej cieľovke 12 – 54, ako vo všeobecnej skupine divákov. No aj medzi mladšími divákmi dosiahlo Hniezdo veľmi dobrý výsledok na úrovni 19% trhového podielu.

Celkovo v nedeľu večer uprednostnilo RTVS až 554-tisíc divákov a naďalej je neotrasiteľným hitom nielen nedele. Seriál režiséra Braňa Mišíka (Sestričky, Červené pásky) od prvej epizódy jednoznačne boduje v slovenských domácnostiach. Veľmi rýchlo sa udomácnil nad hranicou 500-tisíc divákov, ktorú nedeľu čo nedeľu s prehľadom prekračuje.

V cieľovke 12+ najnovšia časť získala až 22,3% podiel na trhu. Naopak konkurenciu nezvláda Jojka, tá vysiela V siedmom nebi, ktoré tento rok nedosahuje svoje nadpriemerné výsledky ako v minulosti. V komerčnej cieľovke mu patrí už tradičné tretie miesto na trhu, najnovšie len s 15,9-percentným podielom na trhu.

Hniezdo štartovalo s 470-tisícmi divákov, už vtedy to bol najlepší štart spomedzi všetkých pôvodných seriálov, ktoré vyrába od roku 2014. Druhá epizóda sa zastavila tesne pod pol miliónovou hranicou. Pozrelo si ju 493-tisíc Slovákov, čo predstavovalo nárast oproti prvej časti o 23-tisíc divákov.

Definitívny zlom priniesla tretia epizóda, ktorá priniesla RTVS nový rekord. Vtedajšiu epizódu videlo 557-tisíc divákov a získala titul najsledovanejší slovenský seriál. Odvtedy sa výkon Hniezda drží nad 500-tisícovou diváckou základňou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#seriál Hniezdo #RTVS #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku