Markíza sľubuje vybičované emócie! Spoznajte nový seriál, ktorý chytí za srdce

, 13.02.2020 07:00
seriál červené pásky, červené pásky,
Dej seriálu predstaví aj nové nádejné herecké talenty. Autor:

Bude to televízny súboj kto z koho! Na začiatok marca potvrdila televízia Markíza štart nového lekárskeho seriálu Červené pásky. Po megaúspešných Sestričkách, ktoré sa viac sústredili na osudy personálu sa diváci v novinke pozrú na srdcervúce osudy detských onkologických pacientov.

Seriál Červené pásky je nakrútený podľa katalánskeho originálu s názvom Polseres vermelles, kvalitu pôvodnej predlohy si v ostatných rokoch všimli televízie po celom svete. Veľký úspech zožali adaptácie seriálu v Nemecku a vo Francúzsku, lokálne verzie si mohli vychutnať aj diváci v USA, Taliansku, na Ukrajine či v Rusku. Režisérom slovenske adaptácie je Braňo Mišík, ktorý sa podieľal na markizáckych seriáloch ako Sestričky či Búrlivé víno.

Príbeh sa odohráva v nemocnici, od väčšiny seriálov z tohto prostredia sa však líši. Hlavnými postavami nie sú lekári, ale ich mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí majú napriek svojej chorobe rovnaké starosti, ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet.

Prostredníctvom seriálu sa na televízne...
Prostredníctvom seriálu sa na televízne obrazovky vráti aj herec Dušan Cinkota. Autor: TV Markíza

Sila priateľstva a zmysel pre humor im pomáha bojovať so svojimi vážnymi diagnózami. Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si zvykajú na spoločný život v nemocnici, ako sa vyvíjajú ich charaktery aj vzťahy, no aj to, ako ich hospitalizácia mení životy ľudí okolo nich – ich rodičov, súrodencov, lekárov či priateľov.

V hlavných úlohách nového seriálu sa predstavia mladé herecké talenty – Krištof Kelíšek, Peter Kiss, Adam Kubala, Eva Opáleková, Jakub Švec a Adam Trcka. V úlohách príbuzných či blízkych priateľov mladých hrdinov uvidia špičkových slovenských hercov – Alexandra Bártu, Milana Bahúla, Dana Heribana, Zuzanu Kanócz, Františka Kovára, Mareka Majeského, Soňu Norisovú a mnohých ďalších. V úlohách lekárov či nemocničného personálu sa budú diváci stretávať s Dušanom Cinkotom, Jánom Dobríkom, Gabrielou Dzuríkovou a ďalšími.

Logo seriálu Červené pásky.
Logo seriálu Červené pásky. Autor: TV Markíza

Novinka Markízy sa postaví proti žánrovo rovnakému seriálu z produkcie Jojky, ktorá na jar má prichystanú drámu Jenny. Príbeh o 15-ročnom dievčati, ktorá po strate matky musí spracovať ďalšiu krutú ranu osudu a bude musieť zabojovať o svoj život. Rakovina obráti nielen jej život naruby.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #seriál Červené pásky #televízia Markíza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku