Nič si nedarovali! Vyhrotený boj o divákov Markízy a Jojky vyhral...

, 09.01.2020 07:00
fantastické zvery, nový život,
Veľký súboj programov sa skončil remízou. Markíza a Jojka si divákov podelili. Autor:

Prvý povianočný pondelok bol v znamení veľkého stretu komerčných televízií. Kým Jojka štartovala svoj prvý ťažiskový seriál pre prvé mesiace tohto roka, Markíza vytasila megafilm. Večer sa tak niesol v znamení jojkársky Nový život verzus markizácke Fantastické zvery.

Televízia Markíza operatívne ešte tesne pred Vianocami vsunula do programu slovenskú premiéru prvého dielu novej čarodejníckej série zo sveta Harryho Pottera, keď už bola jasné, že Jojka vyrukuje s novým seriálom v pondelok 6. januára. Navyše filmy s Harrym Potterom boli a ešte v januári budú súčasťou programovej ponuky Markízy, takže Fantastické zvery boli prirodzeným ťahúňom.

Navyše lákavá filmová premiéra mala poslúžiť na odpútanie pozornosti divákov od Jojky. Ako to nakoniec dopadlo? Kto tento boj vyhral? Obe stanice sa chvália veľkým víťazstvom, pravdou však je, že tento súboj sa skončil remízou a rozdelením divákov.

Kým Markíza tradične boduje v strategickej cieľovke 12 – 54, teda medzi mladším publikom, Jojka ťaží v kategórii 12+. V tomto duchu sa rozlúskol aj boj o diváka. Markíza s filmom bola jednotkou medzi mladšími, Jojka s novým seriálom zvíťazila v celkovom publiku. Suma summarum, televízie si divákov a úspechy podelili.

Prvý film zo séria Fantastické zvery uhral v cieľovke 12 – 54 nadpriemernú 11.2 percentnú sledovanosť s trhovým podielom 27.5%. Nový život na Jojke v tejto skupine zaostal, získal, aj tak veľmi slušné hodnoty, 9.8% sledovanosť s trhovým podielom 22.8%.

V cieľovej skupine 12+ bola situácia iná. Tam prvá špeciálna dvojepizóda Nového života prilákala k televíznym obrazovkám až 544-tisíc divákov, kým film na Markíze si pustilo 431-tisíc Slovákov. Markíza sa chváli výsledkom, že z tohto počtu až 347-tisíc spadalo do komerčnej cieľovky 12 – 54, čím výrazne zaujal medzi mladšími divákmi a v obchodne relevantnej skupine.

Naopak Jojka sa chváli, že nový seriál zaujal najviac ženskú časť publika. Diváčky vo vekovom rozmedzí 45 – 54 rokov zaznamenali najvyššiu, vysoko nadpriemernú sledovanosť, a to až na 17.5%. Zaujímavé hodnoty zaznamenala Jojka aj v kategórii mladší žien vo veku 35 až 44 rokov, v ktorej sa sledovanosť vyšvihla na 15.7%.

Simona Kollárová,
		Alexander Bárta a
		Henrieta...
Milo Kráľ, Max Bolf a
		Alžbeta Stanková
		v...
+12Alexander Bárta, Helena
		Krajčiová a Milo Kráľ
		v...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #televízia JOJ #seriál Nový život #oseriáloch #Fantastické zvery a ich výskyt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku