RTVS konečne ponúkne vlastný seriál. Podarí sa mu preraziť v ťažkej konkurencii?

, 10.01.2020 07:00
hniezdo, seriál hniezdo, marek geišberg,
Nový seriál Hniezdo sa divákom predstaví v nedeľu na Jednotke. Autor:

Verejnoprávna RTVS poňala začiatok nového roka veľkolepo. Okrem nových seriálov, návratu Zem spieva, ponúkne aj slovenský seriál Hniezdo. Ten prichádza po pomerne dlhej dobe, keďže posledné dva seriály Strážmajster Topinka a Inšpektor Max boli vyrábané v koprodukcii s Českou televíziou.

Rýdzo slovenské seriály boli v podaní RTVS Tajné životy, Kolonáda a Tajné životy 2. Najmä Tajné životy patrili medzi najlepšie seriály poslednej dekády, nový seriál má ambíciu priniesť témy, ktoré by publikom zalomcovali.

Pôvodný 12-dielny dramatický seriál Hniezdo z produkcie RTVS, má ambíciu byť sondou do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú.

Ústredný príbeh protagonistky, vzornej manželky a matky dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode je hlavne príbehom o rodine. O nás a našich deťoch. Dotýka sa však všetkých medziľudských vzťahov a problémov.

Dej sa odohráva na malom meste, v priebehu dvoch mesiacov. Rozvíja niekoľko zdanlivo samostatných príbehov, ktoré sa však prepletajú a dramaticky ovplyvňujú. Navzájom ich spája malý bezbranný novorodenec. Sú to príbehy všetkých tých, ktorí sa nejakým spôsobom zapísali, alebo sa zapíšu do jeho osobnej histórie.

Rodinné linky sú úzko späté s linkou kriminálnou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov. Seriál Hniezdo je určený rovnako mužom aj ženám a okrem partnerských vzťahov, rieši aj ekonomické a sociálne problémy menších podnikateľov.

Nakrúcanie trvalo 62 dní, herci a filmový štáb točili celkovo na 46 lokáciách. Nakrúcalo sa v Bratislave, Trenčíne, okolí Bratislavy, ale aj v priestoroch RTVS. Počas tohto obdobia sa filmový štáb v priemere sťahoval každého 1,5 dňa, čo bola najmä výzva pre výpravu a produkciu. Aj napriek rôznorodosti prostredia a veľkého množstva exteriérov, ani raz nemusela produkcia zrušiť či presunúť natáčanie. Popri veľkom množstve lokácií je seriál bohatý aj na množstvo postáv. V seriáli bolo obsadených 21 hlavných postáv, 76 epizódnych postáv a komparzistov.

Nový seriál so Soňou Norisovou, Alexandrom Bártom, Mariánom Mitašom a Andreou Karnasovou štartuje už v nedelu 12. januára večer na Jednotke.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#seriál Hniezdo #RTVS #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku