Anketa: Slovákov rozdelili dva seriály! Sledovali ste Sestričky alebo Za sklom?

, 14.12.2019 07:00

Tohtoročná jeseň so sebou priniesla návrat viacero mimoriadne silných seriálov, ktoré sa počas pracovného týždňa stretli v priamej konfrontácií. Markíza s Jojkou si nič nedarovali.

Ťažké boje o diváka sa konali napríklad aj počas utorkov, keď televízia Markíza v septembri predstavila druhú desaťdielnu sériu svojho hitu Sestričky. Jojka v októbri vyrukovala s dlhoočakávanou treťou a finálovou sériu kriminálky Za sklom. Diametrálne odlišné seriály, rozličné žánre, no aj tak patrili k najvýkonnejším seriálom tejto jesene.

Prečítajte si recenziu 2. série Sestričiek: Markizácke Sestričky nepredviedli absolútne nič nové. Našťastie!

Lekárska dráma na Markíze počas uplynulých dvoch mesiacov výraznej bodovala. Dokonca značne zvýšila svoj výkon oproti prvej sérii a do potvrdenej tretej vstúpi v roku 2020 s ďalším potenciálom rastu. Druhá polovica aktuálnej série postupne lámala vlastné rekordy a výsledky jednotlivých epizód sa zastabilizovali vysoko nad polmiliónovou hranicou. Celkovo Sestričky počas septembra a októbra nabrali 150-tisíc nových divákov.

Jojka ponúkla divákom až desaťdielnu tretiu sériu. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma sezónami pridala dve časti. Mrazivý príbeh inšpirovaný vraždou novinára a jeho snúbenice s pribúdajúcimi týždňami priam obaril umne spracovaným scenárom a príbehom. Diváci to tiež ocenili, hoci Za sklom bolo v čase vysielania dvojkou na trhu a od Sestričiek ho delilo množstvo divákov, výkon kriminálky postupne rástol a získal si veľkú pozornosť odbornej i laickej verejnosti.

Prečítajte si recenziu tretej série Za sklom: Za sklom odtrhnuté z reťaze! Hra na fikciu sa skončila, toto je realita

Otázka je jasná. Ktorý z dvoch seriálových Titánov ste túto jeseň uprednostnili?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Za sklom #televízia Markíza #televízia JOJ #seriál Sestričky #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku