Hrobári nabrali späť divákov! Slováci sa nechali zlákať nevšedným humorom

, 07.11.2019 07:00
hrobári, seriál hrobári, oľhová, mauréry,...
Piata epizóda Hrobárov prilákala o 30-tisíc viac divákov. Autor:

Televízia JOJ vstúpila s komediálnymi Hrobármi do ich druhej polovice prvej série. Piata epizóda stanicu potešila. Krivka sledovanosti išla nahor. Predchádzajúce týždne boli skôr v znamení poklesov a následnej stabilizácie výkonu.

Zas a znova potvrdilo správnosť rozhodnutia zaradiť do vysielania nielen formát čiernej komédie do vysielania, ktorý je v našich končinách ojedinelým počinom, ale aj fakt, že sa vysiela v sobotu. Otvára sa tak pre obe komerčné stanice možnosť rozšíriť vysielanie drahej pôvodnej tvorby aj počas víkendov. Hrobári po mesiaci dokázali zvrátiť klesajúci trend sledovanosti.

V prípade tohto seriálu však ide o značný úspech a nadpriemery pre Jojky s prihliadnutím na vysielací slot počas soboty. Nové epizódy dostávajú priestor po 22:00, aj napriek tomu dokážu týždeň čo týždeň byť jednotkou na trhu a práve Hrobári sú jeden z najväčších seriálových úspechov posledných rokov.

Piatu časť si celkovo v skupine 12+ pozrelo 347-tisíc divákov. V strategickej skupine 12 – 54 uhrali 7.4% sledovanosť s 20.1% trhovým podielom na trhu. Hrobári prilákali o 30-tisíc divákov viac ako predchádzajúca čas­ť.

Pre porovnanie, Štvrtú epizódu si počas ostatnej soboty pozrelo 318-tisíc divákov v skupine 12+. V strategickej skupine 12 – 54 najnovšia epizóda komediálneho seriálu hrala 7.1% sledovanosť s trhovým podielom 26.4%.

Hrobári štartovali začiatkom októbra extrémne silní a vytvorili pre Jojku rekord. Celkovo si úvod 8-dielnej minisérie v skupine 12+ pozrelo až 525-tisíc divákov. Seriál bodoval aj v strategickej skupine 12 – 54. Tu uhral až 9.8% sledovanosť s trhovým podielom neuveriteľných 31%. Druhá epizóda zaujala v skupine 12+ 396-tisíc Slovákov. V obchodne relevantnej skupine 12 – 54 Hrobári uhrali 8% sledovanosť s 28-percentným trhovým podielom. Tretiu časť si celkovo pozrelo 318-tisíc.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #seriál Hrobári #televízia JOJ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku