Čierny humor boduje! Jojkárski Hrobári sa stabilizovali, v nadpriemeroch

, 31.10.2019 07:00
hrobári, jiří langmajer,
Jiří Langmajer v seriáli Hrobári. Autor:

Televízia JOJ uzavrela prvú polovicu minisérie Hrobári s úspechom. Komediálny seriál so špecifickým humorom bol trefou do čierneho, Slovákov baví. Čoho dôkazom je vývoj sledovanosti aj minulej epizódy.

Jiří Langmajer v seriáli Hrobári.
Jiří Langmajer v seriáli Hrobári. Autor: TV JOJ

Štvrtú epizódu si počas ostatnej soboty pozrelo 318-tisíc divákov v skupine 12+. Seriál tak zastavil prepad sledovanosti, ktorý ho sprevádzal od začiatku vysielania a je možné už hovoriť o stabilizácii diváckeho záujmu. Ten, v prípade Hrobárov, zostáva vysoko nadpriemerný. Čo do počtu divákov seriál nestratil oproti tretej časti ani jedného. Obe časti si pozrelo zhodne veľké publikum. Dovtedy krivka postupne klesala.

V strategickej skupine 12 – 54 najnovšia epizóda komediálneho seriálu hrala 7.1% sledovanosť s trhovým podielom 26.4%. Silná nábehová krivka rekordného Talentu sa seriálu vypláca. Pre porovnanie, výkon Markízy s filmom dosiahol iba 12.6% trhového podielu. Sobotným večer, bez konkurenčne kraľuje Jojka. Kombinácia talentovej šou a seriálu s ojedinelou témou prináša stanici pozíciu jednotky na trhu počas celého hlavného vysielacieho času.

Hrobári štartovali začiatkom októbra extrémne silní a vytvorili pre Jojku rekord. Celkovo si úvod 8-dielnej minisérie v skupine 12+ pozrelo až 525-tisíc divákov. Seriál bodoval aj v strategickej skupine 12 – 54. Tu uhral až 9.8% sledovanosť s trhovým podielom neuveriteľných 31%. Druhá epizóda zaujala v skupine 12+ 396-tisíc Slovákov. V obchodne relevantnej skupine 12 – 54 Hrobári uhrali 8% sledovanosť s 28-percentným trhovým podielom. Tretiu časť si celkovo pozrelo 318-tisíc.

Ľudmila Molinová a
		Jana Oľhová v seriáli
		Hrobári.
Zuzana Mauréry a
		Csongor Kassai v seriáli
		Hrobári.
+4Robo Jakab
		v seriáli
		Hrobári.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #seriál Hrobári #televízia JOJ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku