Bezradná Jojka so Za sklom sa len prizerá, ako ju poráža Markíza so Sestričkami

, 22.10.2019 07:00
sestričky, seriál sestričky, helena krajčiová,...
Sestričky minulý týždeň predviedli ďalší rekordný výkon. Udržia si tento trend? Autor:

Slovenským obrazovkám vládnu Sestričky! Sledovanosť druhej série prekonáva vlastné rekordy, minulý utorok pokorila ťažko dosiahnuteľnú hranicu. Jojka sa, zatiaľ, len bezradne prizerá ako je kriminálka Za sklom vlažne prijímaná.

Zlom v sledovanosti Sestričiek nastal pred dvoma týždňami, keď sa televízia pochválila, že krivka ide nahor a lekárska dráma má na konte najlepšie čísla z celej histórie vysielania. Ukazuje sa, že finálna séria konkurenčnej kriminálky nie je pre Sestričky veľký súper a s prehľadom ju prekonávajú. Sestričky v cieľovke 12 – 54 vtedy predviedli až 9.9% sledovanosť s trhovým podielom až 27.5%. Doteraz seriál dosahoval štandardne 8% sledovanosť, ktorá posledné týždne pomaly šplhala k deviatke.

Lenže minulý utorok sa Markíze podaril husársky kúsok, keď sledovanosť prekonala magickú hranicu desiatiach percent. V strategickej cieľovke Sestričky dosiahli 10.1% sledovanosť s trhovým podielom 28.1% a stali sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Seriál vôbec po prvýkrát prekonal desiatku a potvrdil nárast sledovanosti, ktorý druhá séria si postupne upevňovala.

Prečítajte si recenziu 2. série Sestričiek: Markizácke Sestričky nepredviedli absolútne nič nové. Našťastie!

Anikó Vargová v
		seriáli Sestričky.
Kristína Svarinská v
		seriáli Sestričky.
+8Kristína Madárová  v
		seriáli Sestričky.

Sestričky sa tak zaradili k malej hŕstke programov, ktoré počas jesene okúsili desaťpercentnú sledovanosť. Pravidelne ju dosahuje jojkársky Talent, vysoko štartovali aj Hrobári, tí však počas druhej časti klesli.

Aby toho nebolo málo, tak Sestričky počas minulotýždňového utorka bodovali aj v širšej cieľovke 12+, v ktorej, takisto, po prvýkrát prekročili hranicu polmiliónovú hranicu, celkovo si ich pustilo 508-tísíc Slovákov.

Prečítajte si recenziu tretej série Za sklom: Za sklom odtrhnuté z reťaze! Hra na fikciu sa skončila, toto je realita

Iná situácia bola na Jojke, ktorá ponúkla tretiu epizódu z desaťdielnej tretej série kriminálky Za sklom. Tá nepotvrdila mierny nárast spred dvoch týždňov. Vtedy druhá časť dosiahla 18% podiel na trhu, premiéra novej série štartovala v skupine 12 – 54 so 6% sledovanosťou, s trhovým podielom 17%, čo predstavuje 186-tisíc divákov. V cieľovke 12+ si premiéru tretej série pustilo 345-tisíc divákov.

Tretia časť zaznamenala, nateraz, najhorší výsledok. Trhový podiel klesol na 16.5%.

Tomáš Maštalír v
		tretej sérii Za
		sklom.
Ján Koleník v tretej
		sérii Za
		sklom.
+6Zuzana
		Mauréry v tretej sérii Za
		sklom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Za sklom #televízia Markíza #televízia JOJ #seriál Sestričky #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku