Spomínanie na Gotta zatienilo všetko. Iné televízne programy nemali šancu

, 09.10.2019 07:00

Už je to týždeň, čo Česko a Slovensko zasiahla smutná správa o skone fenomenálneho speváka Karla Gotta. Situácii sa prispôsobili aj slovenské televízie, ktoré operatívne menili stredajšiu skladbu programu.

Napríklad verejnoprávna Jednotka odvysielala legendárny český filmový muzikál „Kdyby tisíc klarinetů“, v ktorom tento legendárny spevák stvárnil jednu z hlavných úloh. Na Dvojke si o 22:15 diváci mohli pozrieť rozhovor legendárneho speváka s Alenou Heribanovou v jej talkšou Anjeli strážni.

Televízna dvojka – Jojka – venovala spevákovi podvečerné spravodajstvo. V hlavnom vysielacom čase o 20:30 nedošlo k zmene, vysielala sa ďalšia premiérová epizóda sitkomu Delukse. Po ňom nasledovala komédia Škoda lásky, ktorá bola venovaná práve Karlovi Gottovi.

Markíza ako televízny líder reagovala rovnako. Stredajšia stálica – Extrémne premeny – dostali operatívnu stopku. Priestor dostal špeciálny dokument Karel Gott – Zůstanu svůj, ktorý je dielom sesterskej stanice Nova, tá ho vysielala v rovnakom čase.

A práve Markíza si najviac odkrojila z televízneho koláča. Dokument sa stal najsledovanejším nespravodajským programom v oboch cieľových skupinách. V strategickej skupine 12 – 54 dokonca program uhral vysoko nadpriemernú sledovanosť na úrovni až 9 percent s trhovým podielom 26.2%. Celkovo si dokument, v skupine 12+, pustilo až 480-tisíc divákov.

Konkurencia proti Markíze nemala šancu. Jojkárske Delukse bolo zatlačené na svoje jesenné minimum, keď v cieľovke 12 – 54 dosiahlo len 15% podiel na trhu, nasledujúca komédia dopadla ešte horšie s podielom len 11%, RTVS získala 5.6%.

Počas dnešného večera sa situácia vráti do normálu. Na Markízu sa vracajú odložené Extrémne premeny a Farma, Jojka čaká premiéra ďalšej časti Delukse.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #televízia JOJ #RTVS #oseriáloch #Karel Gott #Extrémne premeny #Delukse
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku