Pripravte sa na drsný humor! Toto sú jojkárski Hrobári...

, 05.10.2019 07:00

Už o pár hodín sa na slovenských obrazovkách predstaví ďalšia seriálová novinka. Televízia JOJ uvedie netradičnú komédiu s názvom Hrobári. Tá dostane priestor vždy v sobotu večer po Česko Slovensko má talent.

Braňo Pipasík (Ľubomír Paulovič)

Braňo je hlava rodiny, silný muž, ktorý niesol na svojich bedrách celé pohrebníctvo Pipasíkovcov. Miloval svoju prácu a robil ju skvelo. Miloval svoju ženu Danu, aj keď sa s ňou kvôli svojej divokej povahe dosť často hádal. Braňo nemá rád zbytočné reči, ženské problémy, slabosť a neschopnosť. Jeho smrťou sa rodina ocitne v problémoch.

Dana Pipasíková (Jana Oľhová)

Dana sa po smrti svojho manžela Braňa stane prirodzene šéfkou pohrebníctva, hoci Braňo rozdelil firmu medzi ju, ich syna Gabriela, švagrinú Júliu a svojho nemanželského syna z Česka. Dana je rázna žena a vie riešiť problémy, ktoré jej pripravuje jej bláznivá rodina. V každej situácii ide za tým, čo je pre pohrebníctvo najlepšie. Život Danu naučil byť tvrdou, ale dokáže byť aj veľkorysá a vo vnútri je citlivá.

Gabriel Pipasík (Michal Režný)

Gabko je jediné dieťa Braňa a Dany. Hoci v pohrebníctve vyrastal, nie je si istý, či tento život je skutočne pre neho to pravé orechové. Radšej by sa totiž venoval úplne iným veciam. Sledovaniu krasokorčuľovania, sledovaniu nových trendov v účesoch a v kozmetike. Za svoje koníčky sa hanbí a tají ich. Rovnako ako svoju orientáciu. Pretože hrobár nemôže byť teplý…

Beáta Pipasíková (Ľudmila Molínová)

Beáta je už tak stará, že jej je už veľa vecí jedno. Je stále vitálna a pre svoje okolie aj dosť šialená. Napriek tomu je stále veľa vecí, na ktorých jej záleží. Budúcnosť pohrebníctva a jej syn Braňo, s ktorého smrťou sa ťažko vyrovnáva, hoci to nie je vidieť. Senilita a zaradenie do kategórie blázon jej vyhovuje obzvlášť vo chvíľach, keď je úplne pri zmysloch a môže dosiahnuť svoje ciele.

Júlia Horváthová (Zuzana Mauréry)

Braňova sestra Júlia je stále nespokojná so svojím naničhodným mužom Tiborom. Chcela by od života viac. Túto svoju túžbu si projektuje aspoň v snahe ovládnuť pohrebníctvo. Čo je ale ťažké. Podobne ako Dana je tiež dosť tvrdá, no na rozdiel od nej sa s ničím sa nebabre. Dokáže zájsť naozaj priďaleko. Keď si skrátka niečo zaumieni, neváha použiť ani kontroverzné prostriedky či intrigy. Je ambiciózna a pohrebníctvo je jej život.

Tibor Horváth (Csongor Kassai)

Tibor sa do rodiny Pipasíkovcov priženil a to nejako určilo jeho osud. Vyštudoval ekonómiu a predtým pracoval ako účtovník. Pohrebníctvo sa mu poriadne prieči. Rozhodne nie je hlúpy tak, ako si to myslí jeho žena Júlia. O veľa veciach si myslí svoje, akurát o tom nemôže hovoriť. Keby na to mal gule, vzoprel by sa a v pohrebníctve by nepracoval.

Peťan Dvořák (Jiří Langmajer)

Peťan je nemanželský Braňov syn z Prahy. Neustále sa snaží niečo vymýšľať, keďže má podnikateľského ducha. Slová ako marketing, PR, briefing či brainstorming sú u neho na bežnom poriadku. Jeho energia prinesie do rodiny Pipasíkovcov nový vietor. Pod maskou „veksláka“ sa ale skrýva tak trochu iná osoba, než sa to na prvý pohľad zdá.

Farár Lakatoš (Robo Jakab)

Rómsky farár je optimista, ktorý sa snaží vo svojich pohrebných rečiach nájsť aj v smrti niečo dobré. Má rád muziku a stále by vymýšľal nejaké inovácie pre svoju službu Bohu. Aj keď je strelený, ľudia v dedine k nemu chovajú veľký rešpekt.

Zuzana Farkašová (Kristina Svarinská)

Sexbomba dediny Málaš ako aj celého kraja. Farkašovú sa skrátka nedá nemilovať. Je objektívne tak sexi, že lásku mužov k nej sa naučili tolerovať aj ženy. Farkašová berie svoj život tak, že jej údelom je rozdávať lásku.

Hunál (Atilla Mokos)

Vitálny starček z Moravy chodí každý deň behať a žije už dávno sám. Lepšie povedané, len so svojou ovcou. Vždy je pozitívne naladený a hrobárom by neurobil tú radosť, že by zomrel. Spočiatku si o Pipasíkovcoch myslí, že chcú len zarábať na ľudskej smrti. No k pohrebníctvu ho paradoxne pripúta práve jeho ovca.

Ľudmila Molinová a
		Jana Oľhová v seriáli
		Hrobári.
Zuzana Mauréry a
		Csongor Kassai v seriáli
		Hrobári.
+4Robo Jakab
		v seriáli
		Hrobári.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #seriál Hrobári #televízia JOJ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku