Je toto vôbec možné? Neotrasiteľní Susedia s novým jesenným rekordom

, 30.09.2019 07:00
susedia, marcin, kraus, tlučková, ráková,
Susedia sa znova vyšvihli, majú za sebou nový jesenný rekord. Autor:

Je to jasné, ani siedma séria Susedov nepoľavuje v diváckom záujme. Slováci si húfne každý pondelok sadajú k obrazovkám a sledovanosť rastie! Markíza stále boduje v strategickej cieľovej skupine divákov.

Počas minulotýždňového pondelka televízia ponúkla divákom už štvrtú epizódu s názvom Striakiller a dosiahnuté čísla sú viac ako potešujúce pre trhového lídra. Susedia dokonca dosiahli svoj nový jesenný rekord. V skupine 12 – 54 si znova siahli na magický piedestál – 10% sledovanosť, ktorú sitkom dosahoval vo svojich začiatkoch po návrate. Neskôr sa výkon seriálu stabilizoval okolo 9% a už len príležitostne vystrelil viac nahor. Trhový podiel sa vyšplhal na úroveň 27.8 percenta.

Konkurenčné Inkognito v tejto cieľovke hrá druhé husle. Na Susedov medzi mladšími divákmi nemá. Minulý týždeň dosiahlo 7% sledovanosť. Iná situácia je širšej cieľovke 12+, v ktorej obom programom rástol počet divákov a to rovno o desaťtisíce. Zdá sa, že s príchodom dlhších a chladnejších večerov sa publikum znova večer vracia k televíznym obrazovkám, tak ako je už bežným zvykom.

V tejto cieľovke si Susedov pozrelo, doteraz, najviac divákov v rámci aktuálnej 7. série – 467-tisíc, čo je nárast o 50-tisíc. Inkognito, už tradične, v tejto cieľovke je jednotka. Prilákalo až 483-tisíc Slovákov, v číselnom vyjadrení išla krivka hore o 60-tisíc divákov. V skupine 12+ bolo jednotkou Inkognito a s titulom najsledovanejšieho nespravodajského programu.

Sitkom Susedia postupne naberá opäť na sile a sledovanosť má stúpajúcu tendenciu, čo potvrdzuje fakt, že slovenskí diváci považujú tento program za pevnú súčasť pondelkov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #televízia JOJ #susedia #oseriáloch #inkognito
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku