Trhlina znova vydesí Slovensko! Rozšírená verzia mieri na obrazovky

, 06.09.2019 07:00
tomáš maštalír, trhlina, seriál trhlina,
Tomáš Maštalír v Trhline. Autor:

Knižný bestseller Jozefa Kariku dostal filmovú, čoskoro dostane aj seriálovú podobu. Trhlina ukáže desivé svedectvo o najväčšej záhade v dejinách Slovenska. Televízia JOJ začiatkom tohto roka ukázala, že sa nebojí zariskovať a priniesť divákom ojedinelý žáner. Trhlina zlomila v kinách zlomila rekordy návštevnosti. Teraz horor mieri aj na televízne obrazovky a diváci sa dočkajú viacerých prekvapení.

Slovenský Bermudský štvoruholník je územie ohraničené mestami Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany a Partizánske. Hrôzostrašné historky o záhadných zmiznutiach ľudí v okolí Tribeča sú známe už niekoľko storočí, najmä obyvatelia blízkeho okolia celé generácie tradujú príbehmi o tom, ako zmizli nevinní obyvatelia a buď sa nikdy nevrátili alebo sa za záhadných okolnosti zjavili po mesiacoch a už nikdy sa psychicky nespamätali.

V januári vtrhlo do kín špeciálne spracovanie, inak pôvodne uvažovaného seriálového spracovania. Trhlina bola plánovaná ako trojdielna miniséria, so 45-minútovými epizódami. Tvorcovia sa rozhodli zaexperimentovať na slovenské pomery a využiť zaujímavý model prezentácie. Najprv do kín išiel film so 110 minútami. Strih bol prispôsobený najmä pre tých, ktorí predtým knižnú predlohu nevideli.

Do kín prišlo počas premiérového víkendu 87-tisíc návštevníkov. Návštevnosť počas prvého víkendu bola dokonca lepšia ako v prípade filmu Čiara, ktorý tomuto rebríčku doteraz kraľoval so 69-tisíc divákmi. Celkovo Trhlinu v kinách videlo 262-tisíc divákov.

Pre knižný tábor, ktorý poznal všetky detaily knihy, sa mohol film zdať zjednodušený, pretože viaceré kľúčové scény tam chýbali. Televízia JOJ avizuje veľkú premiéru avizovanej rozšírenej verzie na 17. septembra. Trhlina sa predvedie v dvoch častiach a príbeh bude obohatený o desiatky minút nových záberov, pribudnú nové scény, viaceré zápletky budú rozšírené a pôjdu viac do hĺbky a Trhlina dostane úplne iný nádych ako na striebornom plátne.

Záber z filmu
		Trhlina.
Záber z filmu Trhlina.
+11Herec Juraj
		Loj v Trhline.

Trhlina sleduje príbeh nezamestnaného absolveta Igora, ktorý skúma poznámky psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal.

Igor pátra ďalej a zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý. Zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie, než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky.

Režisérom minisérie je Peter Bebjak, ktorý je podpísaný aj pod oceňovanou Čiarou alebo kriminálkou Za sklom, či ďalšími seriálovými projektmi. V hlavných úlohách sa predstaví Matej Marušin, Tomáš Maštalír, Mária Bartalos Havranová, Juraj Loj, Tomáš Mishura, Jaroslav Mottl a iní.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #oseriáloch #miniséria Trhlina #Jozef Karika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku