Anketa: Slovenské seriály idú bojovať o vaše sympatie! Ktorý je najlepší?

, 06.07.2019 07:00

Leto je tu a nastal čas bilancovať. Počas sezóny televízie ponúkli pomerne slušné množstvo nových televíznych seriálov. Slováci videli celkovo 10 seriálov alebo nových sérii obľúbených seriálov. Minulý rok to bolo až 13. Počas nasledujúcich týždňov si čitatelia Pravdy budú môcť zvoliť svoj najobľúbenejší seriál tohto roka. Hlasovanie bude prebiehať v niekoľkých kolách. V prvom kole (6.júl - 12.júl) si budete vyberať z 10 seriálov. V druhom kole (13.júl - 19.júl) bude možnosť hlasovať už len za sedem najlepších seriálov. Do tretieho kola (20.júl - 26.júl) postúpi už len päť seriálov. Do tuhého pôjde vo štvrtom kole (27.júl - 2. august). V tomto čase budete vyberať len top trojky jedného víťaza! Od 3. augusta sa začne nová anketa o najhorší slovenský seriál. Výsledky budú spoločne vyhlásené v sobotu 31. augusta. Vtedy čitatelia, ale televízie spoznajú najlepší a najhorší seriál sezóny. Následne bude informovaná televízia, ktorému patrí. Je to len vás, hlasujte!

Letná anketa Pravdy o najlepší slovenský seriál...
Letná anketa Pravdy o najlepší slovenský seriál uplynulej televíznej sezóny sa začína! Autor: Pravda, TV Markíza, TV JOJ

1. Oteckovia – 2 + 3. séria (Markíza)

Obľúbený denný seriál sí expresne získal srdcia státisícov Slovákov bez rozdielu veku. Oteckovia si v roku 2018 absolútne podmanili slovenských divákov a seriál dosahoval rekordné výkony. Inak to nebolo ani v roku 2019, keď seriál trhal rekordy sledovanosti a prekonával vlastné rekordy z roku 2018. Televízia avizuje plány pokračovať s vysielaním aj počas celého roku 2020.

2. Susedia – 5 + 6. séria (Markíza)

V januári 2019 to bol presne, keď sa kultový sitkom vrátil po viac ako desiatich rokoch na obrazovky a znova uspel. Nové série si získali srdcia divákov a Susedia sú pilierom Markízy počas pondelkového vysielania. Aktuálne sa pripravuje jesenná siedma sezóna, ktorá prinesie úplne nové dejové zvraty.

3. Kuchyňa – 2. séria (Markíza)

Komediálna novinka, ktorá na jar 2018 prekvapila Slovensko. Seriál z prostredia Nízkych Tatier a miestnej reštaurácie dosahoval nadpriemerné výsledky a Markíza potvrdila vznik druhej série, ktorú diváci videli na jar tohto roka.

4. Horná Dolná – 8. séria (Markíza)

Stálica z fiktívnej slovenskej dediny už síce neláme rekordy sledovanosti, Markíza si túto grotesku stále opatruje a bude to aj tak naďalej.

5. Sestričky – 1. séria (Markíza)

Tohtoročná jeseň bola v znamení modernej lekárskej drámy! Fínska predloha zabodovala aj na Slovensku a zo Sestričiek sa stala najsledovanejšia novinka jesene! Druhá séria by sa mala objaviť vo vysielaní na jeseň 2019.

6. Autoškola – nový seriál (Markíza)

Druhá polovica aktuálnej sezóny sa nezaobišla bez nejakej seriálovej novinky. Na jeseň to boli Sestričky, v prvej polovici 2019 by to mala byť novinka Autoškola v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom. Práve tento seriál zožal vlnu najväčšej kritiky a po Hypnošou je práve Autoškola jedno z najväčších sklamaní Markízy v tejto sezóne.

7. Prázdniny – 3. séria (JOJ)

Rovnako ako Markíza, tak aj Jojka v roku 2019 stavila na svoje istoty. Tretia séria Prázdnin sa objavila na jar tohto roka. Medzičasom už televízia potvrdila aj nakrúcanie štvrtej série. Deti sa už nevedia dočkať ďalších letných prázdnin na chalupe, ich otcovia však tento rok majú hlavu plnú povinností.

8. Som mama – 1 + 2. séria (JOJ)

Počas jesene práve komediálny seriál o rodičovských peripetiách dokázal uhrať stabilné výsledky, narozdiel od Ministrov. Druhá séria s ďalšou dvadsiatkou epizód prišla hneď v januári. Som mama ukázala, že aj tento typ seriálu má svoje miesto na televíznych obrazovkách.

9. Naši – 4. séria (JOJ)

Hoci štvrtá séria na jeseň prekvapujúco priniesla vlažné výsledky v porovnaní s prvými troma sezónami, príbeh Rodinovcov bude pokračovať aj naďalej. Na jeseň príde posledná piata séria.

10. Ministri – 1. séria (JOJ)

Slovensko sa len tak ľahko nezbaví svojej fiktívnej a lenivej vlády na čele s egomaniakom Milankom. Aj v roku 2019 budú pokračovať nové epizódy s poriadne kontroverzným obsahom, ktoré nejednému zdvihnú žlč, možno sa tam nájde čoraz viac politikov. Druhá séria vtrhne na obrazovky v septembri.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prázdniny #susedia #televízia JOJ #Horná Dolná #Som mama #Naši #oseriáloch #Oteckovia #televízia Markíza #seriál Ministri #seriál Sestričky #seriál Autoškola
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku