Neuveriteľné. To, čo predvádzajú Oteckovia je šialené!

, 31.01.2019 07:00

Markíza má Oteckov vo vysielaní len tretí týždeň a už sa opäť prepisujú tabuľky sledovanosti. Seriál takmer denne láme rekordy. Aktuálna tretia séria sa už teraz javí ako najúspešnejšia.

Januárové epizódy Oteckov znamenajú pre Markízu...
Januárové epizódy Oteckov znamenajú pre Markízu fenomenálny úspech. Autor: TV Markíza

Oteckovia v januári vstúpili do druhého roku vysielania a opäť sú na diváckom piedestále. Slováci očividne na rodinný denný seriál nedajú dopustiť ani počas tejto zimy. Seriál popiera zabehnuté televízne pravidlá, keď štandardne býva zvykom, že s pribúdajúcimi sériámi opadá aj záujem divákov. Teraz to neplatí, deje sa presný opak a dokonca celkové publikum ešte narastá.

Za viac ako ročné vysielanie seriálu pretrváva trend rastúceho publika. Oteckovia sa spočiatku museli „uspokojiť“ so 400-tisícovým publikum, no veľmi rýchlo diváci pribúdali a už v prvej polovici roka 2018 sa priblížili a neraz prekročili pomyselnú hranicu 500-tisíc divákov v skupine 12+. Kto by si myslel, že narazili na svoj strop, tak sa mýli.

Začiatok tretej série sa nesie v znamení prepisovania dlhodobých rekordov a výkon Oteckov sa opäť posunul o priečku vyššie. Vyškriabu sa nad 600-tisíc? Jedna z prvých epizód to takmer dokázala, chýbala jej len tisícka.

Vladimír Kobielsky a Natália Puklušová
		v...
Herečka
		Mária Havranová a Marián Mitaš 
		v...
+9Herečka Mária
		Havranová ako učiteľka v
		seriáli...

Novým štandardom je aj fakt, že celková sledovanosť už stabilne neklesá pod polmiliónovú hranicu. Januárové epizódy sa v cieľovke 12+ pohybovali v rozmedzí od 513 – 599-tisíc divákov v závislosti od dňa. Oteckovia už stabilne sú jednotkou na trhu v čase vysielania, ale pravidelne aj najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V obchodne relevantnej cieľovke 12 – 54 sa dennému seriálu darí priam excelentne. Oteckovia sa držia vysoko nad hranicou 300-tisíc mladších divákov. Trhové podiely viackrát prekročili 40% hranicu alebo sa držia tesne pod ňou. Najzaujímavejšie pôsobí percentuálny vývoj sledovanosti v tejto cieľovke.

Kým v predchádzajúcich mesiacoch bolo pre Oteckov míľníkom prekročiť 10% hranicu, vďaka dlhým zimným večerom, je aj tento stupienok prekonaný a stal už štandardom. Väčšina odvysielaných januárových epizód dokonca prekročila 11% a po prvýkrát aj 12%. Konkrétne išlo o časť vysielanú 17. januára. Oteckovia podávajú neuveriteľný výkon a právom si držia titul najúspešnejšieho slovenského seriálu.

Mal Tomáš Maštalír strach pri nakrúcaní Trhliny? Čo ho desilo? Pozrite si exkluzívne video na TV Pravda!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oseriáloch #Oteckovia #televízia Markíza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku