Tušili ste, že pred rokom odštartoval seriál, ktorý si podmaní Slovensko?

, 01.01.2019 07:00
Oteckovia,
Markíza môže byť s Oteckami spokojná. Sú kráľmi obrazoviek. Autor:

Oteckovia oslavujú prvé výročie od prvej epizódy! Denný seriál Markízy si stihol odvtedy podmaniť celé Slovensko. Kto by to len tušil, že štvorica oteckov spôsobí taký ošiaľ a stane sa fenoménom?

Markíze ťah s návratom formátu denného seriálu vyšiel. Panelák už bol roky preč a diváci začali postupne byť hladní po seriáli, s ktorým budú žiť svoje každodenné problémy, ale aj radosti. Pred rokom v podvečer sa po prvýkrát predstavili Oteckovia a slovenskí diváci zostali očarení. Dobre napísaný scenár, kombinácia známych a neznámych tvárí a najväčšia devíza – obyčajnosť. Oteckovia sa nehrajú na to, čo nie sú.

Na štvoricu hercov v zložení Kobielsky, Tůma, Deák, Fašiang bolo počas ich veľkej premiéry zvedavých 408-tisíc mladších divákov v cieľovej skupine 12 – 54 rokov pri trhovom podiel 30,5 %. V cieľovej skupine 12+ si Oteckov pozrelo až 637-tisíc celkovo (27,2 %). Bol to mimoriadny úspech. Už vtedy sa dalo tušiť, že tento seriál bude hit. V priebehu niekoľkých týždňoch sa sledovanosť zastabilizovala na nadpriemerných číslach. Najväčší čas slávy Oteckov však prichádzal postupne.

Ako jeden z mála poprel zaužívané stereotypy o postupne klesajúcej sledovanosti. Oteckovia počas mesiacov vysielania presvedčili ďalších a ďalších divákov, aby ich začali sledovať. A trhové podiely a aj celková sledovanosť sa začala šplhať čoraz vyššie. Týždeň čo týždeň seriál prekonával vlastné rekordy.

Trhové podiely nikdy neslesli pod 30% hranicu, práve naopak. Na prelome zimy a jari už bolo akýmsi štandardom, že trhové podiely neklesli pod 35%. Pôvodne plánovaná 80-dielna prvá séria sa rozšírila na 110. Podvečerný seriál začal čoraz častejšie zasahovať do rebríčkov najsledovanejších programov, čo sa nestáva každý deň. Vybrané epizódy sledovanejšie ako hlavné televízne spravodajstvo a začali sa doťahovať aj na Susedov.

Vladimír Kobielsky a Natália Puklušová
		v...
Herečka
		Mária Havranová a Marián Mitaš 
		v...
+9Herečka Mária
		Havranová ako učiteľka v
		seriáli...

Markíza končila prvú sériu začiatkom júna a už bolo jasné, že vo svojej stajni má etablovaní hit. Po takmer šiestich mesiacoch vysielania sa Oteckovia môžu pochváliť skvelou bilanciou. Priemerne si každú epizódu celkovo pozrelo 474-tisíc divákov (podiel na trhu 29%), v cieľovke 12–54 to bolo 296-tisíc (podiel 35.8%).

Seriál okrem skvelých celkových čísiel sledovanosti dosahoval aj zaujímavé trhové podiely. Najvyšší bol na úrovni extrémnych 44.4%, ten dosiahla epizóda vysielaná 17. apríla.

Začiatkom septembra sa Oteckovia veľkolepo vrátili z letného oddychu. Boli silnejší ako nikdy predtým. Trhové podiely išli o pár čísiel vyššie. Počas druhej série sa už pohybovali medzi 37 – 39% a čoraz častejšie prekračovali povestnú štyridsiatku. Navyše bol denný seriál posilnený o Jána Koleníka.

Oteckovia končili druhú sériu, začiatkom decembra, mimoriadne silní. Ratingy pravidelne boli na 10%, respektíve aj 11% úrovni, trhové podiely stabilne okolo 38%. Tretia série sa objaví už v januári.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia Markíza #Oteckovia #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk