Anketa: Ktorý jojkársky seriál ste si v roku 2018 obľúbili najviac?

, 29.12.2018 07:00

Tento rok nelenila ani televízia JOJ a diváci sa dočkali žánrovo poriadne rôznorodej nádielky slovenských seriálov. Prevládal v nich komediálny žáner, svoje miesto si našla aj temná kriminálka, na jeseň aj politická groteska. Ktorý z tohtoročných seriálov z ponuky tejto televízie vás najviac zaujal? Hlasujte v ankete na konci článku.

1. Semafor

Seriál vykresľuje život troch najlepších priateľov, ženatého, zadaného a slobodného, pričom ich status je metaforicky prirovnávaný k semaforu.

Hlavné
		posatvy seriálu Semafor zľava:
		Stanislav...
Tomáš
		Maštalír a Dominika Žiaranová
		ako...
+4Tomáš Maštalír v
		seriáli Semafor.

2. Hotel

Ústredný príbeh seriálu sa začína v momente, keď sa Dorota chystá na vlastnú svadbu v hoteli, príde však na to, že ju jej snúbenec len využíva a podvádza, a preto svadbu zruší. Aby dokázala zaplatiť účet za nevydarenú svadbu, musí sa v hoteli zamestnať. Zoznámi sa s manažérom Romanom, s ktorým si postupom času vytvoria romantické puto. Obaja zároveň riešia patálie s rôznorodými hosťami, ale aj so zamestnancami hotela.

(Zľava) Martin
		Meľo, Juraj Ďurdiak a
		Vlastina...
V jednej z epizód sa
		objaví aj skvelá
		herečka...
+16Vlastina
		Svátková a Richard Stanke v
		seriáli...

3. Vlci

Dramaticko-rodinný seriál o temnej minulosti jednej rodiny, ktorá po rokoch dobieha každého. Oproti Makríze, Joj stavila na vážnejšiu tému – nespravodlivosť, korupcia, prehnité politické zákulisie. Nechýba však ani klasický príbeh lásky.

Milan
		Ondrík a Anna Javorková  v seriáli
		Vlci.
Milan
		Ondrík (vľavo) a Daniel Žulčák  v
		seriáli...
+7Natália Germániová a
		Daniel Žulčák  v
		seriáli...

4. Prázdniny

Rodinný komediálny seriál nadviazal na odkaz legendárneho filmu S tebou mě baví svět a ukázal trojicu otcov, šesticu detí, bez prítomnosti matiek, ktorí sa počas letných prázdnin rozhodli podujať na roztomilé dobrodružstvo. Nenáročný žáner plný bláznivých a humorných situácií, ktoré sú zo života každej rodiny, naplno opantal divákov.

V
		epizódnej postave seriálu Prázdniny
		sa...
Zľava:
		Jana Oľhová, Zuzana Tlučková a
		Táňa...
+2Seriál Prázdniny sa k
		divákom dostane
		každú...

5. Za sklom

Vyšetrovateľ Tibor Maxovský (Tomáš Maštalír) odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, tentokrát v podobe medzinárodného obchodu so zbraňami. Na pomoc dostane novú, na všetko odhodlanú parťáčku Hanu (Zuzana Kanócz). Po úvodných nezhodách si k sebe nájdu cestu a budú si navzájom oporou, až po zásadný zlom, ktorý všetko zmení. Bývalý Maxov kolega Noro (Ján Koleník) je novou pravou rukou mafiána Slančíka (Jiří Bartoška) a pre políciu často aj hlavným podozrivým.

Tomáš Maštalír
		ako vyšetrovateľ Tibor Maxovský.
Zuzana Kanócz ako Hana
		Letrichová.
+6Jiří
		Bartoška ako Slančík.

6. Ministri

Slovensko dostalo novú vládu plnú exotov, ktorých vedie zakomplexovaný egocentrik Milan. Ten sa obklopil individuami zo svojej rodnej dediny a do funkcií sa dostali nekompetentní amatéri. To však nevadí, vo voľbách strana získala dostatok hlasov, aby mohla vládnuť sama a členovia vlády tak môžu bez stresu bačovať. Čoho sa však boja najviac? Poklesu preferencií a to, že budú musieť pracovať.

Lukáš Latinák v
		seriáli Ministri.
Lukáš Latinák a Jozef
		Vajda v seriáli Ministri.
+21Richard
		Stanke a Helena Krajčiová v
		seriáli...

7. Som mama

Druhá novinka z dielne televízie JOJ ukázala moderný pohľad na materstvo prostredníctvom Kristíny Tormovej (Farkašovej). Tá stvárňuje hlavnú postavu – Tinu, ktorá sa desí rodičovstva a rada si uťahuje zo všetkých súčasných matiek, ktoré prehnane riešia, aj keď zle zafúka vietor. Lenže osud to zariadil inak a po náhodnej známosti ju prekvapí správa, že čoskoro sa stane mamou dvojičiek.

Michaela Čobejová a
		Ady Hajdu v seriáli Som mama.
Zuzana Kanócz a Ján
		Dobrík v seriáli Som mama.
+8Ján Dobrík v seriáli
		Som mama.

8. Naši

Chlapci sa postupne a prirodzene menia z detí na mladých mužov, ktorí síce možno riešia o trochu iné problémy, než na začiatku, no pre svojich rodičov stále zostávajú deťmi. Rovnako ako rodičia Rodinovci ostávajú deťmi pre svojich rodičov a kolotoč vtipných situácii, konfliktov, generačných nedorozumení, no i bláznivých prekvapení a pekných rodinných chvíľ sa krúti s rovnakou energiou a ostáva nevyčerpateľným zdrojom zábavy, pohody a dobrej nálady.

Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.
Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.
+15Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prázdniny #semafor #televízia JOJ #Som mama #Naši #vlci #Za sklom #oseriáloch #seriál Hotel #seriál Ministri
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku