Rebríček: Niektoré slovenské seriály prekvapili kvalitou. Ktoré však najviac?

, 27.12.2018 07:00
milenky, pauhofová, lišková, norisová, marcinková,
Milenky boli jedným z najväčších pozitívnych prekvapení tohto roka. Autor:

S priehrštím slovenských seriálov, ktoré televízie tento rok na divákov vypustili boli aj také, ktoré boli v niečom prelomové. Pomaly, ale iste aj na Slovensko prichádza doba, keď sa televízie snažia viac investovať do seriálov. Produkuje sa menej častí, na ktoré majú tvorcovia viac času a výsledok vyzerá omnoho lepšie, ako "rýchlokvasené" produkty.

1. Milenky (Markíza)

Na jar tohto roka trhový líder prekvapil svojich divákov v tom najlepšom slova zmysle. Zaradil do vysielania nákladnejšiu produkciu v podobe Mileniek. Tie vychádzali z britskej predlohy a tvorcovia nakrútili dve série po 6 epizód. Milenky ukázali životy štyroch priateliek – právničky, lekárky, realitnej maklérky a ženy v domácnosti – vo veku medzi 30 – 40 rokov, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, ktorou prechádzajú spoločne a sú si navzájom veľkou oporou. Seriál je plný dramatických zvratov, napätia, ale aj vtipných situácií a láskavého humoru. Sledovanosť nelámala rekordy, no priniesla uspokojivé čísla, konečne sa podarilo zasiahnuť mladších divákov. Aj napriek úspechu, pokračovanie sa neuskutoční.

Táňa Pauhofová v
		seriáli Milenky.
Táňa Pauhofová v
		seriáli Milenky.
+12Zuzana
		Norisová v seriáli Milenky.

2. Kuchyňa (Markíza)

Rovnako ako pri Milenkách, tak aj novinka Kuchyňa sa ukázala divákom na jar. Nešlo o klasický sitkom, ale nákladnejší komediálny seriál a výsledok sa hneď dostavil. Kuchyňa ťažila z toho, že bola zaradená za Susedov a tí jej robili dostatočne silnú nábehovú krivku. Neraz humor porážal drámu a tento seriál mal lepšie čísla ako Milenky. Markíza počíta s druhou sériou počas budúceho roka.

Samo Spišák a
		Marián Čekovský v seriáli Kuchyňa.
Martin Dejdar v seriáli
		Kuchyňa.
+4Seriál
		Kuchyňa.

3. Za sklom (JOJ)

Cesta druhej série Za sklom na obrazovky bola poriadne náročná. Najprv sa seriál rýchlo sťahoval z obrazoviek na jeseň 2017 po prvej epizóde. Televízia chcela získať vyššiu sledovanosť. Avšak začali sa šíriť fámy, že za stiahnutím seriálu boli politické tlaky vzhľadom na kontroverzný obsah. Tvorcovia opäť pritvrdili a ukázali prepojenie najvyššej politiky s mafiou. Seriál sa dostal napokon na obrazovky počas jari a sledovanosť sa spamätala a začala dokonca rásť. S treťou sériou Jojka ráta v roku 2019 a bude inšprirovaná vraždou Jána Kuciaka, očakáva sa, že táto séria bude najviac vyhrotenejšia.

Tomáš Maštalír
		ako vyšetrovateľ Tibor Maxovský.
Zuzana Kanócz ako Hana
		Letrichová.
+6Jiří
		Bartoška ako Slančík.

4. Sestričky (Markíza)

Po úspešných Milenkách, ktoré na jar ukázali, že najmä diváčky prahnú po moderne spracovanom seriáli o vzťahoch, sú na rade príbehy zo života štyroch zdravotných sestier, ktoré spája jedno – boj o životy pacientov. Štyri rozdielne ženy, rôznych vekových kategórii denne bojujú s lekármi, nepriazňou osudu a svoj život neraz odsúvajú na druhú koľaj, lenže problémy ich vždy dobehnú a väčšinou v tej najnevhodnejšiej chvíli.

Jednu z hlavných
		úloh stvárni aj
		herečka...
Hlavné hrdinky seriálu
		Sestričky.
		Zľava:...
+23Kristína Madarová v
		seriáli Sestričky.

5. Oteckovia (Markíza)

Najväčší hit posledných rokov počas podvečerov má v rukách Markíza. Oteckovia sa zamerali na príbehy Tomáša (Fašiang), Vlada (Tůma), Mareka (Kobielsky) a Alexa (Deák), ktorí spoločne prežívajú strasti, ale aj slasti rodinného a pracovného života. Počas rôznych príbehov, ktoré prináša život každý deň zistia, že úloha otcov a manželov nie je vôbec jednoduchá, ak ju chcú vykonávať čo najlepšie.

Vladimír Kobielsky a Natália Puklušová
		v...
Herečka
		Mária Havranová a Marián Mitaš 
		v...
+9Herečka Mária
		Havranová ako učiteľka v
		seriáli...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Za sklom #Oteckovia #Milenky #seriál Kuchyňa #seriál Sestričky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku