Markizácke Sestričky poriadne prekvapili! Aká bola sledovanosť?

, 30.10.2018 07:00
sestričky, seriál sestričky, kristína madarová,
Kristína Madarová v seriáli Sestričky. Autor:

Lekárska dráma, ktorou Markíza prekvapila divákom počas tejto jesene, znova prekvapila. V tom pozitívnom slova zmysle. Po nelichotivom prepade spred dvoch týždňov, minulotýždňová časť zaznamenala takmer rekordnú sledovanosť.

Siedma epizóda vysielaná pred dvoma týždňami zaznamenala prvý výrazný prepad po niekoľkých týždňoch kontinuálneho rastu a dosahovania neraz vysoko nadpriemerných výsledkov. Zo Sestričiek sa za krátky čas vykrištalizoval najsledoavanejší nový seriál tejto sezóny.

Siedma epizóda dosiahla len 8.1% sledovanosť, pričom od štartu išli tieto hodnoty hore a stabilne sa pohybovali medzi 9 a jednorázovo aj nad 10%. Podielovo minulotýždňová epizóda klesla na 23.5% hranicu.

Nelichotivé zakopnutie nastalo počas minulého týždňa. Dôvod? Priateľský futbalový zápas medzi Slovenskom a Švédskom, ktorý zrejme mal negatívny dopad na sledovanosť. Verejnoprávna vďaka športu uhrala až 16% podiel na trhu, čo sa odrazilo aj výkone siedmej epizódy prvej série Sestričiek.

Minulotýždňová, teda ôsma v poradí, tento trend výrazným spôsobom obrátila a sledovanosť vystrelila do výšin. Sestričky znova uhrali dokonca dvojcifernú sledovanosť a to rovno na 10.1% úroveň, oproti predchádzajúcemu týždňu to bol dvojpercentný skok vyššie.

Trhový podiel bol na úrovni až 28%. Celkovo najnovšia epizóda Sestričiek prekročila 500-tisícovú hranicu, konkrétne si túto epizódu pustilo až 510-tisíc Slovákov. Úvodná séria sa blíži do svojho finále, desaťdielna sezóna má svoje finále naplánované na 6. novembra.

Jednu z hlavných
		úloh stvárni aj
		herečka...
Hlavné hrdinky seriálu
		Sestričky.
		Zľava:...
+23Kristína Madarová v
		seriáli Sestričky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oseriáloch #seriál Sestričky #televízia Markíza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk