Sestričky ďalšie rekordy nepotvrdili, okúsili pokles sledovanosti

, 16.10.2018 07:00
sestričky, seriál sestričky, anikó vargová,
Anikó Vargová v seriáli Sestričky. Autor:

Markizácka lekárska dráma je najväčším prekvapením jesene, aj napriek tomu, že minulý týždeň krivka sledovanosti zamierila smerom nadol.

Pritom posledné týždne boli v znamení nárastu diváckej priazne a výkonovo Sestričky predčili samé seba od svojho spustenia. Zatiaľ najúspešnejšie epizódy sa vysielali pred troma, respektíve dvoma týždňami. Tá minulotýždňová na úspech predchodkýň nenadviazala a nepotvrdila ďalší nárast.

Napriek tomu dosiahnuté výsledky sú nadpriemerné a seriál len potvrdzuje, že túto jeseň ovládli Sestričky a je to najsledovanejšia novinka. Postupne sa dokonca doťahovali aj na Susedov.

Šiestu epizódu sledovalo celkovo 485-tisíc Slovákov, v komerčnej cieľovke 12–54 sa táto epizóda oporoti piatej prepadla takmer o celý rating. Seriál, aj napriek tomu, uhral skvelý výsledok, keď sledovanosť bola na úrovni 9.4% s trhovým podielom vyšším ako 27%. Sestričky tak definitívne za sebou nechali aj ich predchodkyne Milenky a dosahujú výrazne vyššie výsledky.

Piatu epizódu, ktorá bola doteraz najúspešnejšia, sledovalo až 516-tisíc Slovákov a Sestričky po prvýkrát prekonali 500-tisícovú hranicu. V komerčnej cieľovke 12–54 sa sledovanosť vyšplhala na 10.2%, touto hodnotou uhral seriál taktiež po prvýkrát dvojcifernú sledovanosť. S 28% podielom na trhu boli Sestričky jednoznačným lídrom na trhu.

Zlomová pre postupný nárast sledovanosti bola štvrtá epizóda, tá prilákala 495-tisíc divákov, oproti tretej epizóde to bol nárast o neuveriteľných 80-tisíc. Seriál sa tesne vydriapal pod 10% sledovanosť, ostatná epizóda vtedy uhrala 9.2% a trhový podiel až na úrovni 25.6%.

Zaujímavosťou je, že Sestričky ešte nikdy neklesli pod 400-tisícovú hranicu. Premiéru seriálu si nenechalo ujsť 483-tisíc divákov, druhú epizódu 411, tretiu 415-tisíc Slovákov.

Jednu z hlavných
		úloh stvárni aj
		herečka...
Hlavné hrdinky seriálu
		Sestričky.
		Zľava:...
+23Kristína Madarová v
		seriáli Sestričky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oseriáloch #seriál Sestričky #televízia Markíza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk