Naši pohoreli aj na druhý pokus. Čo bude Jojka robiť?

, 10.10.2018 07:00
naši, naši 4, seriál naši,
Našim nevyšiel ani druhý štart štvrtej série. Autor:

Počas tejto jesene sú diváci najviac skúpi voči televízii Joj, ktorej zatiaľ nová sezóna nevychádza podľa predstáv. Nevyšla jej ani druhá premiéra Našich.

Štvrtú sériu musela televízia stiahnuť z vysielania hneď po prvej odvysielanej epizódy. Podobne ako to bolo minulý rok pri druhej sérii kriminálky Za sklom. Naši štartovali o týždeň neskôr ako všetky ostatné seriály počas veľkého premiérového týždňa začiatkom septembra. Rodinovci sa tak vyhli vyostrenej konkurencii. Podľa vtedajších výsledkov tento krok vyznel zbytočne. Jojka pôvodne počítala s Našimi počas utorkov a mali konkurovať markizáckym Sestričkám.

Prvú epizódu lekárskej drámy chcela Jojka oslabiť stále rekordne sledovanému Talentu. Bol to iba operatívny krok a počas druhého septembrového týždňa sa dostala do vysielania najnovšia séria. Komediálny seriál sa vrátil po ročnej pauze. Už vtedy uhrali len 15% podiel na trhu, čo boli podpriemerné výsledky. Televízia spravila výrazné zmeny vo vysielaní a tie sa dotkli aj Našich. Tí sa na pár týždňov vytratili z obrazoviek, aby sa začiatkom októbra opäť vrátili a skúsili šťastie ešte raz.

Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.
Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.
+15Záber zo štvrtej
		série seriálu
		Naši.

Seriál sa počas minulých sezón vysielal počas stredajších večerov, túto sezónu ich slot obsadila novinka Som mama, ktorá ako jedna z mála funguje medzi divákmi. Seriál Kristíny Tormovej sa vysielal v dvojporcii a stabilne dosahoval trhový podiel medzi 18 – 20%. V prvý októbrový týždeň diváci dostali už len jednu porciu seriálu o nástrahách rodičovstva a v druhom slote dostali priestor Naši. Opäť.

Lenže výkon seriálu, ktorý naznačil už prvý štart sa zrejme stane novým štandardom. Za rok sa z hitu stal len vlažne prijatý seriál. Aj druhá premiéra nezožala úspech. Získala len 4.3% sledovanosť a 14.3% podiel na trhu.

Podľa oficiálneho stanoviska je televízia JOJ s vývojom sledovanosti spokojná. Diváci si podľa Lucie Kulihovej – hovorkyne Jojky – našli v novom vysielacom čase štvrtú sériu a aktuálne sa nakrúca aj piata.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia JOJ #Naši #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku