Anketa: Sestričky opantali Slovákov. Ktorá je najsympatickejšia?

, 15.09.2018 07:00

Sestričky sa už predviedli v dvoch epizódach, pričom scenáristi predstavili divákom štvoricu diametrálne odlišných postáv. Ktorá z nich je vám najsympatickejšia?

Kristína Svarinská ako sestrička Ema.
Kristína Svarinská ako sestrička Ema. Autor: TV Markíza

Ema (Kristína Svarinská)

Mladá, šikovná, ale zároveň uzavretá Ema si svoju prácu robí na 110%, zaujíma sa o dobro pacientov, priateľov, sama však akýkoľvek náznak náklonnosti odmieta. Nadbieha jej sanitár v podaní Matúša Kvietika, ona jeho náklonnosť vytesňuje a vytvára tak priestor na špekulácie. Pravdou je, že ako teenagerka sa stala mamou a aby uživila svojho syna, musela robiť súkromný eskort. Na minulosť nie je pyšná a snaží sa ju vytesniť.

Kristína Madárová ako sestrička Jana.
Kristína Madárová ako sestrička Jana. Autor: TV Markíza

Jana (Kristína Madárová)

Jana má dokonalú rodinu, milujúceho manžela, dve deti. Svoju prácu sestričky miluje, berie ju ako poslanie. Ťahá ju to však inde. Pred kariérou lekárky uprednostnila rodinu a „uspokojila“ sa s prácou zdravotnej sestry. Avšak čím ďalej, tým viac je presvedčená, že by to mohlo skúsiť. Nadbieha jej kolega lekár v podaní Mila Kráľa, ktorý je do nej zamilovaný a Jana sa vlastnou vinou dostane na životnú križovatku.

Anikó Vargová ako sestrička Táňa.
Anikó Vargová ako sestrička Táňa. Autor: TV Markíza

Táňa (Anikó Vargová)

Je mimoriadne citlivá, utiahnutá a má problémy so sebavedomím. Táňa sa do každého prípadu priveľmi citovo angažuje, čo v prípade jej profesie priam samovražedné. Prežíva všetky trápenia pacientov, ich vzlety, aj pády a smrť je pre ňu ranou do srdca. Túto časť svojej práce jednoducho nevzláda. Mimo práce nevie nadväzovať vzťahy, je dlhodobo sama a hoci by to rada zmenila, nič pre to nespraví. Kým nestretne nápadníka (Martin Mňahončák), ktorý sa jej dostane pod kožu a prijme ju takú, aká je. Pritom vo svojom srdci má lásky na rozdávanie, len sa ju bojí ukázať svetu.

Dana Košická ako sestrička Helena.
Dana Košická ako sestrička Helena. Autor: TV Markíza

Helena (Dana Košická)

Je služobne najstaršou sestrou s dlhoročnou praxou, skvelou reputáciou a prirodzeným rešpektom. Jej rodinu postihla tragédia, keď jej manžel dostal infarkt a hoci mu poskytla pomoc, rozsah bol veľký a upadol do kómy. Razom sa jej narušil vzťah s dcérou, ktorá ju obviňuje z neschopnosti. Vyhliadky na uzdravenie sú mizivé a Helene začne nadbiehať mladý kolega (Přemysl Boublík). Ona vzťahy kategoricky odmieta, neskôr si uvedomí, že by ešte chcela zažiť lásku, desí ju však priepastný vekový rozdiel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kristína Svarinská #Dana Košická #Anikó Vargová #oseriáloch #televízia Markíza #seriál Sestričky #Kristína Madarová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku