Kam to Slovensko dotiahne s takouto vládou? Jojkárski Ministri sa chopia moci

, 15.08.2018 07:00
Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír ako premiér Milan v seriáli Ministri. Po jeho boku - Lukáš Latinák (vľavo) a Marián Miezga. Autor:

Televízia JOJ už niekoľko týždňov avizuje, že na jeseň sa jej diváci môžu tešiť na nový slovenský komediány seriál z prostredia najvyššej politiky. Teraz sa Ministri predstavujú v prvej upútavke a čoskoro sa chopia svojich funkcií.

Komediálna novinka už čoskoro vrthne do vysielania je sa načo tešiť. Trpko-smiešny komediálny seriál totiž (ne)nápadne poukáže na všetky politické prešľapy a úkazy v ministerských kreslách, ktoré doteraz našu históriu sprevádzalo. Samozrejme, podobnosť s realitou je čisto náhodná.

Tvorcovia si pripravili fiktívne zloženú vládu jednej strany, ktorá vďaka dostatočným preferenciám, môže vládnuť sama. Vyšinutý egocentrický premiér Milan (Tomáš Maštalír) teda môže vládnuť s gráciou sebe vlastnou a groteska v našej malej krajine sa môže začať. Obklopil sa len svojimi najbližšimi a vôbec mu nevadí, že všetci sú len dosadenými figúrkami a totálnymi amatérmi, ktorí na svojich miestach nemajú čo robiť. Povedomé? Toto by sa na Slovensku predsa nemohlo stať!

Premiérovi pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny, ktorá je „zhodou okolností“ krstnou mamou premiéra. Celá vláda je založená na princípe rodinných, či kamarátskych vzťahov z detstva.

Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú.

V hlavných úlohách sa predstaví Tomáš Maštalír ako premiér, Milo Kráľ ako hovorca premiéra, Helena Krajčiová ako ministerka spravodlivosti, Jana Oľhová ako ministerka sociálnych vecí a rodiny a premiérova krstná mama, Lukáš Latinák ako minister školstva, Jozef Vajda akonminister zdravotníctva, Marián Miezga ako minister vnútra, Richard Stanke bude minister obrany, Michal Režný bude minister životného prostredia. Nebude chýbať ani prezident SR v podaní Jevgenija Libezňuka.

Marián Miezga a
		Michal Režný v seriáli Ministri.
Marián Miezga a Michal
		Režný v seriáli Ministri.
+16Jozef Vajda v seriáli
		Ministri.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia JOJ #Tomáš Maštalír #oseriáloch #seriál Ministri
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku