Paradox. Markíza je s Milenkami spokojná, budúcnosť majú neistú

, 15.06.2018 07:00
milenky, táňa pauhofová, pauhofová,
Táňa Pauhofová v seriáli Milenky. Autor:

Téma pokračovania Mileniek rezonuje aj niekoľko týždňov po ich skončení. Seriál, ktorý prilákal atraktívnu cieľovku však pokračovať nebude. Je to zaujímavý televízny paradox, keď diváci volajú po nových epizódach, seriál bol výkonný, tvorcovia však trvajú na bodke. Nechcú sa púšťať do príbehov, ktoré by konzervatívny slovenský divák nemusel prijať.

Dvanásťdielna dráma o štvorici nerozlučných priateliek si našla svoje publikum, v obchodne dôležitej cieľovke 12–54, v ktorej najmä počas druhej série bodovala. Spočiatku seriál nevedel konkurovať silným jojkárskym Prázdninám. Po ich skončení sa Milenkám podarilo vyjsť na piedestál. Najviac divákov prilákala samotná premiéra, celkovo ju pozrelo takmer 500-tisíc Slovákov. Neskôr výkon klesol na 400-tisíc a počas druhej série sa ich pravidelne púšťalo niečo vyše 300-tisíc divákov.

V prípade Mileniek išlo o zaujímavé čísla, pretože výkon ťahali viac mladší diváci, ako starší a to je sen každej televízie. Bežná slovenská prax je iná. Drvivú väčšiu programov skôr potiahne cieľovka 12+ a teda celkový počet divákov. Pre reklamných inzerentov je však lákavejšia mladšia cieľovka.

V priemere si každú časť pozrelo 368-tisíc divákov, s 7.5% ratingom a takmer 22% podielom na trhu v skupine 12–54. So seriálom sa koncom mája rozlúčilo 308-tisíc divákov. Dvanásta epizóda dosiahla 20% podiel na trhu.

Pre portál Stratégie sa vyjadril aj PR manažér Markízy Lukáš Kočišek. „S výkonmi seriálu Milenky sme spokojní, v posledných týždňoch išlo v cieľovej skupine 12–54 o stabilne najsledovanejší program piatkového večera,“ hodnotí.

„Od začiatku sme si boli vedomí, že ide o odvážnejší seriálový počin, ktorý je určený skôr pre špecifickejšieho diváka, o to viac nás potešili výsledky sledovanosti a mimoriadne pozitívna divácka odozva na kvalitu jeho spracovania. Jasná odpoveď na pokračovanie seriálu s treťou sériou ešte neexistuje,“ uzatvoril.

Iný názor na (ne)pokračovanie. Podľa tvorcov sa zámerne pripravilo 12 epizód a príbeh sa nechal iba vo vzťahovej rovine. V britskej predlohe, z ktorej vychádza aj tá slovenská, sa v ďalších sezónach objavili zápletky, ktoré by v našich končinách mohli vyznieť príliš nereálne. Vzťahy sa ešte viac vyhrotili, dokonca prišlo aj na únos.

Markíza ešte nespresnila plány na ďalšiu televíznu sezónu, preto sa o ďalšom osude môže len špekulovať.

Táňa Pauhofová v
		seriáli Milenky.
Táňa Pauhofová v
		seriáli Milenky.
+12Zuzana
		Norisová v seriáli Milenky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia Markíza #oseriáloch #Milenky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk