RTVS nakrúca nový rodinný seriál s Lasicom a Polívkom

07.06.2018 07:00

Do riešenia prípadov pašovania a nelegálneho obchodovania exotických zvierat sa pustia malí detektívi z 5.C. Prvé zábery nového rodinného seriálu Kriminálka 5. C sa natočili tento týždeň v Zlíne počas medzinárodného filmového festivalu.

Trinásť dielov určených najmä pre detských divákov, ale aj ich rodičov, sa postupne objaví na obrazovkách RTVS na jeseň budúceho roka.

Jednotlivé prípady rieši partia malých detektívov z 5. C, ktorú vedie Peter Mikina, pomáha mu sesternica Eliška, brat Filip, spolužiaci Kája a Igor, ktorý sa do Zlína práve prisťahoval zo Slovenska. Nebude v nich núdza o napätie, detektívne zápletky, ale aj o priateľstvo, odvahu a túžbu pomôcť. Detským hrdinom budú občas a skôr nenápadne pomáhať aj dospelí, napríklad Bolek Polívka, Miroslav Táborský, Milan Lasica, Lenka Krobotá, Zuzana Konečná, Jan Dolanský či Michaela Majerníková.

Literárnu predlohu k seriálu napísal filmový historik, publicista a scenárista Pavel Taussig, ktorý autorsky stojí aj za oscarovým filmom Kolja. Na režisérsku stoličku zasadol Juraj Nvota.

„Pre niektorých detských protagonistov pôjde o ich prvé skúsenosti s filmovaním. Do kastingov sa na Morave a v Čechách prihlásilo približne 300 malých záujemcov, na Slovensku 200, z toho stovka prišla na kasting do Mlynskej doliny kvôli postavám slovenských dvojičiek Agáty a Beáty, ktoré sa tiež s partiou detektívov spriatelia,“ TASR informovala Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Ako ďalej uviedla, okrem Zlína a jeho zoologickej záhrady sa bude natáčať v Brne, Pardubiciach, Prahe, Bratislave, na Devíne, Bytči, v Súľovských skalách, v Manínskej tiesňave a v Egypte. A keďže seriál je o obchodovaní so zvieratami, objavia sa v ňom tiež rôzne exotické pavúky, motýle, varan, tiger, hady, orly, aligátor, ale i exotické rastliny, o pašovaní ktorých bude jeden z dielov seriálu.

„Na príprave historickej prvej kriminálky pre deti a ich rodičov spolupracuje RTVS s koproducentmi Českou televíziou, ALEF FILM & MEDIA a Filmovými ateliérmi,“ uzavrela.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#RTVS #Bolek Polívka #Milan Lasica #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku