Osud Za sklom je nejasný. Útechou je, že Jojka pokračovanie nevylučuje

, 06.06.2018 07:00
Zuzana Kanócz, Ján Koleník
Zuzana Kanócz na snímke s Jánom Koleníkom v seriáli Za sklom. Autor:

Druhá séria jojkárskej kriminálky Za sklom okrem nadpriemernej sledovanosti zarezonovala u divákov s kontroverzným príbehom. Po dvoch týždňoch od skončenia seriálu stále neútichli dohady o tom, či bude seriál pokračovať.

Druhá séria má za sebou poriadne turbulentnú históriu. Najprv sa musela popasovať s nečakaným stiahnutím z obrazoviek po prvej epizóde v novembri minulého roka. Následne šesť mesiacov trvalo, kým televízia našla vhodný vysielací slot, v ktorom sa mohlo odprezentovať osem nových častí. Za ten čas sa množili rôzne dohady o tom, či za rýchlym stiahnutím nie sú politické tlaky, keďže v deji boli zápletky, ktoré sa mimoriadne nápadne podobali slovenskej realite.

Po reštarte druhej série sa navyše mohlo zdať, že si k nej diváci cestu nenájdu a prvé dve epizódy zaznamenali pomerne vlažnú sledovanosť, totožnú s tou, ktorú uhrala prvá epizóda ešte v minulom roku. Nasledujúce týždne, keď sa príbeh naplno rozbehol, tak sa dostavil aj úspech so zvyšujúcou sa sledovanosťou.

Zaujímavo tiež pôsobila výmena na poste ministra vnútra. V druhej sérii došlo k preobsadeniu tejto úlohy, pričom v prvej sérii na tomto poste sa objavil moderátor Pavol Michalka, ktorý sa nápadne podobá exministrovi vnútra Kaliňákovi.

Prvé epizódy štartovali na 15% trhovom podiele a výkonovo sa skôr približovali k Semaforu alebo Hotelu. Postupne sa krivka začala dvíhať a tretia a štvrtá epizóda prekonala 16% hranicu a atakovala 17% podiel. Seriál dokonca ustál aj konkurenciu hokejového šampionátu a ďalšie epizódy potvrdili vzostup na 17.5%.

Samotné finále bolo najúspešnejšou epizódou celej druhej série. Celkovo si ho pozrelo 376-tisíc Slovákov (podiel 19.4%), v komerčnej cieľovke 12–54 sa so seriálom rozlúčilo 210-tisíc divákov (podiel 20.4%). Práve táto epizóda ako jedina prekročila hranicu dvadstiatich percent.

Tomáš Maštalír
		ako vyšetrovateľ Tibor Maxovský.
Zuzana Kanócz ako Hana
		Letrichová.
+6Jiří
		Bartoška ako Slančík.

Druhá séria bola charakteristická aj tým, že sledovanosť kontinuálne rástla, narozdiel od prvej série, ktorej výkon postupne klesal, aj napriek tomu si udržala takmer 19% podiel. Osem nových epizód túto jar mali priemernú sledovanosť, v cieľovke 12+, na úrovni 7.4% s trhovým podielom 16.9%. V komerčnej cieľovke 12–54 to bol 6% sledovanosť a podiel na trhu 17.5%.

Vzhľadom aj na vývoj sledovanosti a celkového ohlasu je oprávnená požiadavka divákov, aby seriál pokračoval. Dobrou správou je, že JOJka pokračovanie nakrúcania kategoricky neodmieta, rozhodnutie o tretej sérii však ešte nepadlo. Podľa hovorkyne televízie Lucie Kulihovej budú divákov včas informovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #Za sklom #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku