Záver Za sklom na vrchole! Diváci sa kriminálke neotočili chrbtom

, 24.05.2018 14:00
tomáš maštalír, zuzana kanócz, za sklom 2
Tomáš Maštalír a Zuzana Kanócz v druhej sérii Za sklom. Autor:

Druhá séria kriminálky Za sklom má svoj záver za sebou. Televízia JOJ odvysielala ôsmu epizódu v stredu večer s veľkým úspechom.

Mohlo sa zdať, že po novembrovom stiahnutí seriálu po prvej epizóde sa úspech pokračovania nedostaví. Dostavil sa. Za sklom si budovalo v novom vysielacom čase z týždňa na týždeň divácku základňu, ktorá postupne rástla.

Po vlažnom štarte sa situácia začala meniť k lepšiemu s pribúdajúcimi epizódami. Stredajšie finále však potvrdilo nielen nárast sledovanosti, ale prekonanie rekordu seriálu, s ktorým sa rozlúčilo najviac divákov za celé dve série.

Prvé epizódy štartovali na 15% trhovom podiele a výkonovo sa skôr približovali k Semaforu alebo Hotelu. Postupne sa krivka začala dvíhať a tretia a štvrtá epizóda prekonala 16% hranicu a atakovala 17% podiel. Seriál dokonca ustál aj konkurenciu hokejového šampionátu a ďalšie epizódy potvrdili vzostup na 17.5%.

Tento týždeň čakali divákov posledné dve epizódy. Samotné finále bolo najúspešnejšou epizódou celej druhej série. Celkovo si ho pozrelo 376-tisíc Slovákov (podiel 19.4%), v komerčnej cieľovke 12–54 sa so seriálom rozlúčilo 210-tisíc divákov (podiel 20.4%). Práve táto epizóda ako jedina prekročila hranicu dvadstiatich percent.

Druhá séria bola charakteristická aj tým, že sledovanosť kontinuálne rástla, narozdiel od prvej série, ktorej výkon postupne klesal, aj napriek tomu si udržala takmer 19% podiel. Jojka tak bola jednotkou na trhu, s kriminálkou porazila aj konkurečnú Chart Show aj verejnoprávnu Jednotku s Krstným otcom.

Osem nových epizód túto jar mali priemernú sledovanosť, v cieľovke 12+, na úrovni 7.4% s trhovým podielom 16.9%. V komerčnej cieľovke 12–54 to bol 6% sledovanosť a podiel na trhu 17.5%.

Tomáš Maštalír
		ako vyšetrovateľ Tibor Maxovský.
Zuzana Kanócz ako Hana
		Letrichová.
+6Jiří
		Bartoška ako Slančík.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia JOJ #Tomáš Maštalír #Ján Koleník #Za sklom #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku