Podpriemerný Detektív Dušo je už minulosťou. Hrozí druhá séria?

, 01.03.2018 07:00
detektív dušo, alexander bárta,
Detektív Dušo alias Alexander Bárta divákov nezaujal. Herec sa však objaví vo viacerých seriálov, ktoré čoskoro sa objavia vo vysielaní. Autor:

Markíza dala zbohom svojmu tohtoročnému prepadáku. Detektív Dušo sa "rozlúčil" siedmou epizódou. Vo štvrtok večer ho nahradí komediálny seriál Horná Dolná. Vráti sa Dušo s druhou sériou?

Televízny líder okúsil ako trpko chutí totálny neúspech. Detetkív Dušo patril k seriálovým novinkám, ktoré televízia Markíza predstavila začiatkom januára. Susedia a Oteckovia zbúrali rebríčky sledovanosti, Dušo sa k ich výkonom ani nepribližíl.

Dušo sklamal prevedením, ale najmä kvalitou. Diváci ho odmietli. Markíza vo svojom stanovisku tvrdí, že jeho prvá séria mala sedem epizód a teda ich dovysielala podľa plánu. Neúspech si nepripúšťa, avšak čísla hovoria jasne.

Poslednú epizódu si pozrelo len 285-tisíc divákov a uhrala len 15% podiel na trhu, čo je hlboký podpriemer na pomery Markízy. To je však ešte jeden z tých lepších výsledkov. Dušo „dokázal“ klesnúť aj mimoriadne nízkych 13%. Predbehli ho aj ostatné veľké stanice.

Už prvá epizóda čo to naznačila, že Markíza trafila s týmto žánrom úplne vedľa. Dušo bol vlastne podpriemerný od začiatku a nikdy sa nevyšplhal ani na priemer stanice. Úvodný 18.5% trhový podiel jasne naznačil, akým smerom tento seriál pôjde.

Teraz je už Dušo minulosťou a všetko naznačuje tomu, že to tak aj zostane. Podľa stanoviska televízie je odvysielaných všetkých sedem – plánovaných – epizód, aktuálne sa o nakrúcaní druhej série neuvažuje.

Do ťažkého vysielacieho slotu teraz prichádza nová séria obľúbenej Hornej Dolnej. Tá vstupuje po prvýkrát do neprebádaných vôd. Z tradične silného pondelka sa sťahuje na štvrtok, keďže televízia od marca totálne prekopáva svoju vysielaciu štruktúru. Pondelok je už obsadený Susedmi a novinkou Kuchyňa. Horná Dolná má tak za úlohu oživiť štvrtok.

Na neúspech Duša sa dá pozerať aj pozitívne. Je dobré, keď televízia zistí ako vyzerá neúspech. Snáď sa z toho poučí a nebude sa viac pokúšať vyprodukovať seriál, ktorý už naozaj nepatrí na obrazovky. Markíza má v zálohe ďalšie novinky, ktoré môžu napraviť pošramotenú reputáciu a získať si viac divákov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#TV Markíza #oseriáloch #Detektív Dušo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk