Superstar znova na výslní! Finále, ktoré viselo na vlásku, má na konte rekord

, 27.05.2020 08:00
Superstar
Už v nedeľu zažije nové štúdio Superstar ďalší spevácky súboj, z ktorého vzíde meno víťaza. Autor:

Tohtoročná Superstar opäť ukázala svoju silu! V kombinácii s vybičovanou situáciou okolo koronavírusu si prvé finále získalo obrovskú priazeň divákov.

Kým posledný mesiac sledovanosť zostávala vysoko nadpriemerná, postupne však klesala, medzičasom klesla o 50-tisíc divákov. Počas ostatnej nedele však prvé finále negatívny vývoj zvrátilo. A to zásadne. Živý prenos, v ktorom sa predstavila desiatka tých najlepších, zbúral doterajšie zabehnuté zvyky tejto šou. Dlho visel nad live prenosmi otáznik kvôli koronakríze, nebolo jasné, či sa budú môcť uskutočniť v takej forme, na akú sú Slováci a Česi zvyknutí.

Aktuálna situácia dovolila zrealizovať takmer štandardné finále. Produkcia prebieha v Prahe, kde vznikla honosná scéna, avšak nakrúca sa bez divákov a prvýkrát v histórii Superstar prenosy nemajú moderátora. Jeho úlohu čiastočne prebrala porota.

V komerčnej cieľovke 12 – 54 dosiahla SuperStar doposiaľ tretí najvyšší rating 14,5% a druhý najlepší trhový podiel 35,6%. Premiérový film Štyria proti banke zaznamenal na Jojke v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší trhový podiel 17,8% a snímka Dva zákony na Jednotke RTVS dosiahla podiel na trhu 5%.

Spevácky súboj zvyšných desiatich súťažiacich si nenechalo ujsť až 655-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čím úspešná šou dorovnala svoj doterajší rekord v rámci aktuálneho ročníka. SuperStar obzvlášť zaujala mladé diváčky vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 57,3%.

SuperStar – Rozhodnutie zaznamenalo v čase po 22:50 v cieľovej skupine 12 – 54 nadpriemerný rating 12,7% a extrémne vysoký trhový podiel 48,7%. Pri obrazovkách zotrvalo 563-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Medzi mladými diváčkami vo veku od 12 do 24 rokov sa trhový podiel vyšplhal až na hodnotu 73,1%.

Superstar sa chýli k záveru. V nedeľu sa...
Superstar sa chýli k záveru. V nedeľu sa predstaví TOP 5 a z nej vzíde jeden víťaz. Autor: TV Markíza

Do SuperFinále na základe diváckeho hlasovania postúpila pätica spevákov a speváčok – Dominika Lukešová, Diana Kovaľová, Barbora Piešová, Martin Schreiner a Giovanni Ricci. Už túto nedeľu večer sa tak diváci v záverečnom priamom prenose dozvedia meno novej SuperStar, ktorá okrem tohto prestížneho titulu získa aj rozprávkovú výhru v hodnote 75 000 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #Superstar #sledovanosť #oseriáloch #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku