Česko opäť prilákalo svetové megahviezdy! A výsledok je tento seriál...

, 30.08.2019 07:00
carnival row, orlando bloom,
Pozorní diváci uvidia v novom seriáli Prahu, hoci poriadne zmenenú. Autor:

Zdá sa, že naši západní susedia sú čoraz atraktívnejšou destináciou pre filmárov, počas posledného obdobia tu totiž vzniklo niekoľko filmov, ale najmä seriálov.

Nakrúcali sa tu dve série Súmraku templárov, údajne to vznikli aj zábery pre Zaklínača, ktoré Netflix uvedie koncom roka a televízia ABC tu vyprodukovala 13-dielnu špionážnu komédiu Whiskey Cavalier. A to nie je všetko!

Svoj „stan“ tu rozložila aj streamovacia spoločnosť Amazon, ktorá tu natočila fantasy drámu Carnival Row s Orlandom Bloomom a Carou Delevingne. Seriál, ktorý má premiéru v piatok 30. augusta má už medzičasom potvrdenú aj druhú sériu, Amazon formátu očividne verí a Česko čaká opätovná návšteva veľkých hereckých hviezd.

Dovtedy svet musí spoznať prvú 8-dielnu sériu, ktorá divákov zavedie do fiktívneho, ale temného sveta – Turnanak, kde bok po boku žili obyčajní smrteľníci, ale aj nadprirodzené bytosti. Mier však narušila vojna, ľudia hnaní nenávisťou a strachom z možnej nadvlády zničili všetko. Z niekdajších priateľov sa stali nepriatelia na život a na smrť.

Idylická krajina sa zmenila na Carnival Row, kde magické bytosti sú menej ako veci, nemajú práva, len povinnosti. Ľudstvo si ich všetkých podrobilo, aby boli len otrokmi, slúžkami, upratovačkami, robotníkmi v továrňach a zabezpečovali obyčajným ľuďom blahobyt.

Hlavnými postavami je víla Vignette Stonemoss (Delevingne) a detektív Rycfrot Philostrate (Bloom). Dve postavy z opačných strán barikád, avšak ich cesty sa spoja, aby spoločne bojovali s prichádzajúcou temnotou a skazou už tak skazeného sveta, ktorý má ešte malú nádej na záchranu a obnovu starého spôsobu života.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oseriáloch #Orlando Bloom #Carnival Row #Cara Delevingne
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku