Budete sa nielen báť! Po roku sa vracia seriál plný zverstiev

, 15.08.2019 07:00
the terror, teror,
V druhej sérii Teroru bude divákov desiť duch mŕtvej ženy. Autor:

Televízia AMC aj počas pokročilého leta pokračuje s premiérovou seriálovou tvorbou. A uvidia ju aj Slováci! Do vysielania sa antológia The Terror s druhou sériou. Tentokrát tvorcovia "zablúdili" do nedávnej minulosti, do jednej z najtemnejších období ľudskej rasy.

Kým prvá séria hitu The Terror ukázala mrazivý, desivý príbeh dvoch lodí uviaznutých v ľade, druhá séria sa zameria na druhú svetovú vojnu. Pojednáva o sérii bizarných úmrtí, ktoré prenasledujú členov japonsko-americkej komunity a o ceste mladého muža k pochopeniu a boju proti zlovoľnej nadprirodzenej bytosti, ktorá je za ne zodpovedná.

Druhá séria sleduje príbeh syna japonských prisťahovalcov Chestera Nakayamu (Derek Mio) a jeho rodiny a priateľov z kalifornského ostrova Terminal, ktorí po útoku na americkú námornú základňu Pearl Harbor čelia prenasledovaniu americkou vládou a bojujú proti zlému duchovi, ohrozujúcemu ich budúcnosť.

Chester sa ocitol ako medzi dvoma mlynskými kameňmi – medzi ostrovnou japonskou komunitou, v ktorej vyrástol a svojím životom 22-ročného Američana. Je to hrdý, tvrdohlavý mladý muž, ktorý dúfa, že jedného dňa opustí svoj „malý ostrov“ a bude cestovať po krajine ako fotograf časopisu LIFE.

Hlavnú úlohu v novej sérii stvárňuje herec...
Hlavnú úlohu v novej sérii stvárňuje herec Derek Mio alias Chester Nakayama. Autor: Ed Araquel/AMC

Chesterov vzťah aj život v japonskej komunite sa ocitá pod tlakom extrémnych okolností, ktoré menia život. Jeho reakcia na tieto udalosti ho privedie na zradnú cestu, ktorá ho naučí, čo to znamená byť Američanom a človekom.

Najnovšie pokračovanie nesie názov Zverstvo, čo len podčiarkuje hororový podtón nových epizód. Dej rozpráva často prehliadaný príbeh internácie Japoncov. Od roku 1942 do roku 1945 poslali vlády Spojených štátov amerických a Kanady viac ako 145 000 svojich občanov japonského pôvodu do internačných táborov. Museli opustiť svoje domovy iba preto, že oni alebo ich predkovia sa narodili v Japonsku. Teror: Zverstvo je o týchto ľuďoch a ich húževnatosti tvárou v tvár obrovskej nespravodlivosti.

Slovenskí diváci sa môžu tešiť na exkluzívnu premiéru druhej série. Televízia AMC ju uvedie od 15. augusta, vždy o 22.00.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#The Terror #oseriáloch #AMC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku