Prachom zapadnutý horor opäť vrieska! Prvou obeťou je dcéra Michaela Jacksona

, 10.07.2019 07:00
vreskot, scream, vrah, vražda, zabijak, smrť,...
Vreskot sa znova pokúsi zaujať divákov. Autor:

Do výroby plnohodnotných hraných seriálov sa púšťajú aj televízie, od ktorých by to čakal len málokto. Príkladom je oživenie legendárneho Vreskotu. Na druhý pokus sa o "zmŕtvychvstanie", tentokrát už seriálovej podoby pokúsi hudobná stanica VH1.

V našich končinách sa o seriálovom Vreskote v podstate nerozprávalo. Už v rokoch 2015 a 2016 sa hudobná televízia MTV pustila do produkcie plnohodnotných seriálov a nakrútila dokonca dve série po 12 častí. Očakávaný úspech sa zrejme nedostavil a MTV dala obľúbenému formátu, ktorý sa dočkal niekoľkých filmových spracovaní rôznej kvality, stopku.

Dlhší čas to vyzeralo tak, že Vreskot nadobro zapadne prachom. Po posledných neúspešných pokusov s filmami zlyhali aj seriálová variácia. Mohlo by zdať, že beštiálny vrah v bielej maske dovraždil.

Opak je pravdou. Tri roky po druhej sérii prevzala Vreskot konkurenčná hudobná stanica VH1 a v týchto dňoch odvysielala tretiu sériu s podtitulom Ressurection (Zmŕtvychvstanie). Tá však nemá nič spoločné s predchádzajúcim seriálom, ide o kompletný reštart. Do deja sa vracia aj pôvodná maska z filmov, v prvej seriálovej verzii tvorcovia použili upravenú verziu.

„Prekvapujúci“ dej sa ponesie v tradičnom tóne. V malom mestečku sa začne vražedné besnenie a postupne bude padať jedna obeť za druhou. Vyčíňanie vraha nezostane nepovšimnuté a vybraní jednotlivci začnú pátranie na vlastnú päsť, ktoré sa im však môže stať osudným. Vreskot sa vracia k tomu, čo ho pred rokmi preslávilo na striebornom plátne. Či to bude stačiť na úspech je otázne.

VH1 angažovala do hlavných úloh viaceré hviezdy z rôznych seriálov na čele so speváčkou a teraz aj herečkou Mary J. Blige. Sekundovať jej budú RJ Cyler (Black Lightning), Keke Palmer (Scream Queens), Tyler Posey (Teen Wolf), C.J. Wallace (Notorious), rappr Tyga a Giullian Yao Gioiello (Iron Fist).

Nebudú chýbať ani hviezdny hostia. Jednou z prvých obetí šialeného delikventa bude dcéra Michaela Jacksona – Paris, ktorá si vyskúša herecký chlebíček aspoň na pár chvíľ.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vreskot #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku