Beznádej, horor, ľudožrútstvo a istá smrť. Aj to je nový seriál The Terror

, 28.03.2018 07:00
the terror,
Seriál rozpovie tragický a hororový príbeh dvoch lodí - Erebusu a Terroru, ktorých posádka mala nájsť nový námornú trasu. Autor:

Ak ste fanúšikom dobrodružných príbehov s hororovými scénami a množstvom napätia, tak si nenechajte ujsť premiéru seriálu The Terror. Už 29. marca o 22:00 ho môžete sledovať na stanici AMC, ktorá odvysiela hneď dve epizódy za sebou.

The Terror ukazuje príbeh o legendárnej ceste dvoch sesterských lodí Britského kráľovského námorníctva, Erebus a Terror. Tie sa v roku 1845 vydali na Arktickú výpravu pod vedením sira Johna Franklina.

V seriáli sa divák ocitne v roku 1847, keď na ceste za objavením novej Severozápadnej cesty námorníci uviazli v polárnej oblasti uprostred ľadovej pustatiny. Jedlo sa míňa, teplota klesá a počet chorých mužov stúpa. A to všetko vyzerá ako najmenší problém, keďže z hlbín oceánu prichádza neviditeľný nepriateľ. Na výprave sa muži snažia ovládnuť krajinu, ktorá ich však nechce za žiadnu cenu prijať. Muži začínajú byť zúfalí a extréme mrazy ich dovádzajú k šialenstvu.

Nový seriál je akčný, s hororovými prvkami a poprepletaný historickými faktami. Retrospektívne pasáže vracajúce sa späť do minulosti predstavia tiež vtedajšiu pompéznosť a politickú situáciu vedenú Britským kráľovským námorníctvom, ktoré v 19. storočí vládlo svetovým moriam. Predstaví nielen bezútešnú arktickú krajinu a boj s prírodou o prežitie, ale aj vyrovnávanie sa s vlastnou psychikou a strachom o vlastný život.

V seriáli sa rozohrá hororová zápletka, keď...
V seriáli sa rozohrá hororová zápletka, keď uviaznutá posádka si uvedomí, že nemá šancu na záchranu. Autor: AMC

Predlohou je kniha Terror amerického spisovateľa Dana Simmonsa, ktorá je napísaná podľa skutočnej udalosti. Spomínaná polárna výprava sira Johna Franklina sa totiž naozaj uskutočnila a obe sesterské lode Erebus a Terror s posádkou 129 mužov na ňu vyplávali 18. mája 1845. Cieľom cesty bolo objaviť severnú vodnú cestu medzi Atlantickým a Tichým oceánom. Celá výprava je ale zahalená tajomstvami, z ktorých sa mnohé dodnes nepodarilo objasniť. Jednu z lodí sa podarilo nájsť až po dlhých 166 rokoch, v roku 2014. Rovnako, ako je celá výprava podporená množstvom záhad, tak sa bez zvláštnych okolností nezaobišlo ani natáčanie seriálu. Loď Terror bola totiž objavená práve v ten deň, kedy bol oznámený začiatok natáčania.

Kapitána Croizera, veliteľa lode Terror, stvárnil Jared Harris. Sira Johna Franklina si zahral Ciaran Hinds, ktorý sa zapísal do pamäte divákov prostredníctvom seriálu Hra o tróny alebo Rím. Ďalšie dobre známe tváre z posádky lode patria Paulovi Readymu, Adamu Negaitisovi a Tobiasovi Menziesovi.

Prvotriednu kvalitu zaručuje účasť režiséra a scenáristu Ridleyho Scotta, ktorý sa podpísal pod legendárneho Votrelca.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#The Terror #oseriáloch #AMC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk