Marvel vie nakrútiť aj OC Kaliforniu so superschopnosťami

, 21.11.2017 07:00
runaways, marvel´s runaways,
Skupinka teenagerov sa postaví svojim najbližším. Autor:

Tento rok Marvel brojí nielen striebornom plátne, ale snaží sa dopriať poriadnu dávku svojich hrdinov aj seriálovým divákom. Niekedy sa mu to zadarí, niekedy nie.

Už v utorok komiksový gigant ponúkne ďalšiu možnosť, ktorá môže potešiť skôr mladšie ročníky a zároveň rozšíri svoju pôsobnosť o ďalšiu streamovaciu službu. Novinka Marvel's Runaways mieri na Hulu.

Runaways vstupuje do boja o divákov s presne zadefinovaným námetom. Tohtoročné dve Marvel novinky – Inhumans a The Gifted – naplno prepadli „vďaka“ úplnému zlyhaniu tvorcov. Runaways rozpovie nevšedný príbeh, ktorý sa vymyká doterajším klišé seriálom o rodine a vzťahoch. Komiksové spracovanie sa zameria na skupinku teenagerov, ktorí budú bojovať proti svojim najbližším – rodičom. Tí budú členmi sekty a ukáže sa, že jablko padlo ďaleko od stromu v prípade ich detí. Tie sa im postavia a rozpútajú veľký súboj.

Kritici hovoria o Runaways s nadšením. Prirovnávajú ho k niekdajšiemu hitu OC Kaliformia len so schopnosťami. Tvorcovia novinky pracujú s presne zadefinovaným materiálom a nejdú sa hrať na niečo, čo im námet nevie dať.

Nebude to príbeh o klasických a častokrát pateticky vyznievajúcich rodinných stretnutiach. Bude to o tvrdých bojoch medzi generáciami. Medzi ideálmi mladých a krutou realitou dospelých. Rodičia nebudú klasickí „záporáci“. Každý jeden bude mať vlastné pohnútky a dôvody, prečo nie je a nemôže byť kladným hrdinom. Iste, súčasťou budú aj rodinné hodnoty, hľadanie lásky, hľadanie miesta pod slnkom pre každú postavu. Len to bude spracované hodnoverne a v situáciách, ktoré budú nato určené.

Vznikne tak zaujímavý pohľad na naozaj neobvyklý seriál s neobvyklou zápletkou, ktorá je nadčasová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Runaways #oseriáloch #Marvel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk