Kiná sa opäť otvorili! Slováci sa vo veľkom hrnú na poriadne strašidelný horor

Kiná nielen na Slovensku boli dlhé mesiace zatvorené. Niektorí si zvykli na tento fakt, iní sa nevedeli dočkať, kým znova okúsia neopakovateľnú atmosféru kinosál. Teraz, keď sa tak stalo, sa ukázalo, že druhý tábor bol omnoho väčší. Slováci sa vo veľkom vrátili do kín.

, 13.06.2021 07:00
v zajatí démonov, Foto:
Slováci sa vo veľkom hrnú do kina. Láka ich pokračovanie hororovej série.
1

Na čelo rebríčka návštevnosti slovenských kín sa vo svojom premiérovom víkende dostalo najnovšie pokračovanie obľúbenej hororovej série, tzv. „Conjuring univerza“. Snímka V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prilákala do kín 22 383 divákov. Podobne sa jej darí aj v zahraničí – v USA sa takisto dostala na čelo rebríčka návštevnosti a stala sa tak príkladom filmu, aký kiná po pandémii nevyhnutne potrebujú.

delukse, susedia, Čítajte aj Hľadanie najlepšieho seriálu tejto jari pokračuje! Tieto dva ste nemilosrdne vykopli

Film rozpráva príbeh, ktorý viedol k unikátnemu súdnemu procesu v USA v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Prvýkrát v histórii bola posadnutosť diablom použitá ako argument obhajoby v prípade vraždy. Vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci, v príbehu pomáhajú objasniť, nakoľko sa démonické sily skutočne na zločine podieľali. Do ohrozenia sa pritom dostanú aj ich vlastné životy.

jupiters legacy, Čítajte aj Najväčší prešľap Netflixu v tomto roku! Tento seriál je naozaj veľmi zlý

Jedna z najúspešnejších hororových sérií súčasnosti je známa tradíciou, v ktorej nakrúcanie na začiatku požehná kňaz. Podľa tvorcov takýto akt pomáha na pľaci udržať pokojnú atmosféru, keďže výjavy, s ktorými musia pracovať, sú často naozaj hrôzostrašné. „Pomáha to posvätiť priestor, v ktorom pracujeme,“ hovorí herečka Vera Farmiga a dodáva, že ju aj samotná Lorraine Warrenová, ktorú v sérii stvárňuje, vyzývala, aby vždy dávala váhu tomu dobrému, svätému a čistému, čo nás obklopuje. „Je to nevyhnutný a krásny začiatok nakrúcania,“ hodnotí Farmiga.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #V zajatí démonov #oseriáloch