Markíza má jasný cieľ! Týmto chce prekaziť plán Jojky s premiérou jej seriálu

Komerčné televízie si nič nedarujú! V boji o diváka sa nepoznajú pravidlá. Práve v stredu Jojka dlhodobo avizovala veľkolepú premiéru svojho seriálu Slovania, konkurenčná Markíza to nemieni výpravnej novinke uľahčiť.

, 10.03.2021 07:00
slovania, fantastické zvery, Foto:
Podarí sa Markíze znížiť sledovanosť Slovanov na Jojke?
1

Proti dlhoočakávanému seriál, na ktorý je prirodzene zvedavých množstvo divákov vytasí mimoriadne lákavú filmovú alternatívu. Jojka veľmi prefíkane stanovila pre Slovanov vysielací slot, práve na stred pracovaného týždňa. Práve v stredu konkurenčná Markíza nevysiela v prime-time pôvodné seriály, ale zábavnú šou Chart Show. Týmto krokom sa pokúsila zabezpečiť si dostatočnú pozornosť širšieho publika.

Lenže Markíza sa rozhodla tvrdo zaútočiť na Slovanov. Rovnaký krok využila v januári minulého roka, keď Jojka spúšťala vysielanie Nového života. Vtedy proti prvej časti postavila premiéru filmu Fantastické zvieratá a ich výskyt. Slováci milujú Harryho Pottera, čo sa ukázalo aj v minulých týždňoch, keď televízia zreprízovala celú ságu počas piatkov a opäť získala nadpriemernú sledovanosť.

Teraz vyskúša rovnakú stratégiu! Lenže do vysielania posiela druhé pokračovanie. Chart Show posiela na striedačku a do boja vyšle slovenskú premiéru filmu Fantastické zvieratá: Grindelwaldove zločiny.

Film sa dočkal silného promovania vo vysielaní a upútavka má silný hudobný akcent spájajúci Harryho Pottera s filmami, ktoré dejom desiatky rokov predchádzajú udalostiam z legendárnej čarodejníckej ságy. Avšak v druhom pokračovaní sa fanúšikovia ocitli na Rokforte a významnú úlohu v príbehu zohráva aj mladšia verzia Dumbledora.

V stredu večer sa tak na slovenských obrazovkách rozpúta naozaj neľútostný boj o diváka!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #televízia Markíza #televízia JOJ #seriál Slovania #oseriáloch #Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny