Počas víkendu verejnoprávna RTVS mimoriadne zaujala vďaka športovým prenosom a nedeľnej politickej diskusii.

22.02.2021 11:43
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu v Cortine.

Boj Petry Vlhovej o ďalší kov v rámci Majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní si v sobotu nenechalo ujsť množstvo športových fanúšikov. Druhé kolo slalomu žien v talianskej Cortine d'Ampezzo sledovalo 456-tisíc divákov pri trhovom podiele až 35,2% v cieľovej skupine 12+ a tento športový prenos bol najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Prvé kolo dopoludnia sledovalo na Dvojke 352-tisíc divákov pri trhovom podiele 33,4% v cieľovej skupine 12+. Počas poludnia si diváci pozreli aj výkony našich biatlonistiek v rámci Majstrovstiev sveta, ktoré sledovalo 174-tisíc divákov pri trhovom podiele 16,4% v cieľovej skupine 12+. Dvojka bola, v čase spomínaných športových prenosov, najsledovanejším televíznym okruhom.

Na Jednotke sa diváckej priazni už tradične tešila súťažno-zábavná šou Záhady tela, ktorú si nenechalo ujsť 378-tisíc divákov pri trhovom podiele 16,6% v cieľovej skupine 12+. Po nej nasledoval komediálny seriál Pumpa (302-tisíc divákov, shr 14,1%) a talkšou Petra Marcina Neskoro večer (284-tisíc divákov, shr 15,6%). Jednotka bola v hlavnom vysielacom čase od 20:30 aj trhovou jednotkou.

V nedeľu, počas poludnia, sledovalo na Jednotke diskusnú reláciu O 5 minút 12 až 517-tisíc divákov s trhovým podielom 32% v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola relácia opäť najsledovanejším televíznym programom. Priazeň divákov si počas nedeľných podvečerov udržiava aj relácia Tajomstvo mojej kuchyne s novou moderátorskou dvojicou. Počas uplynulého víkendu prilákala k obrazovkám 253-tisíc divákov s trhovým podielom 11,7% v cieľovej skupine 12+.

Viac na túto tému: #RTVS #sledovanosť #Petra Vlhová #oseriáloch