Zaskočená Markíza: Nepríjemný obrat v sledovanosti, jej seriál poriadne klesol

, 18.02.2021 07:00
najhorší týždeň môjho života,
Seriál sa s ostatnou odvysielanou časťou výrazne prepadol v diváckej priazni. Autor:

Jediná seriálová novinka trhového lídra sa pomaly, ale iste blíži k záveru vysielania a sledovanosť by mala gradovať spolu so zvedavosťou divákov. Lenže to tak nie je.

Kým pred dvoma týždňami Najhorší týždeň môjho života po konštantných poklesoch zvrátil negatívny vývoj sledovanosti, minulý štvrtok sa všetko dramaticky zmenilo.

V neprospech Markízy. Výkon seriálu sa dokonca výraznejšie prepadol pod pomyselnú hranicu 400-tísíc divákov, nad ktorou sa stabilne držal. Šiesta epizóda bol tak najmenej úspešná, ktoré boli doteraz odvysielané.

Kým piata časť v cieľovej skupine 12 – 54 ešte dosiahla sledovanosť na úrovni 9,4% a trhový podiel 22,3%, minulý týždeň sa Markíza musela zmieriť s ratingom 7,8% a trhovým podielom tesne pod 20%. To už sú čísla, na ktoré televízie nie je primárne zvyknutá. Seriál v celkovom publiku stratil až 65-tisíc divákov, pri obrazovkách sedelo 362-tisíc divákov.

Najhorší týždeň môjho života sa stabilne počas januára, ale aj začiatku februára držal vysoko nad hranicou 9%, čím len potvrdzoval svoje víťazstvo v čase vysielania. V každom prípade, aj napriek poklesom, seriál je ďaleko úspešnejší ako jojkárska Bodka, ktorú televíziu musela presunúť do podvečerného slotu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#televízia Markíza #sledovanosť #seriál Najhorší týždeň môjho života #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku