Prvé dni roka 2021 priniesli filmový rekord! Spokojná môže byť aj RTVS

, 11.01.2021 07:00
zázraky z neba, hodinárov učeň,
Na Troch kráľov zvalcovala obrazovky premiéra dojemného filmu Zázraky z neba. Autor:

Zdá sa, že prísne nariadenia vlády obmedzujúce pohyb sa už naplno prejavujú na sledovanosti televízií. Krivky rapídne rastú. Dôkazom toho sú aj výsledky z minulej stredy. Traja králi boli štedrí!

Slovenská premiéra emotívneho skutočného príbehu Zázraky z neba sa stala v oboch cieľových skupinách najsledovanejší nespravodajský program dňa.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12 – 54 dosiahol film Zázraky z neba sledovanosť až 13,7% a vysoko nadpriemerný trhový podiel 31%, pričom sa zároveň stal doposiaľ najsledovanejším nespravodajským programom od začiatku roku 2021. Konkurenčné programy v rovnakej cieľovej skupine zaostali.

Musela sa pokloniť aj Jojka s veľkolepou Disney premiérou Ľadové kráľovstvo 2. Rozprávka v komerčnej cieľovke dosiahla trhový podiel 17,7% a sledovanosťou na úrovni 8,1%.

Rodinná dráma pritiahla k obrazovkám Markízy celkovo 655-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom mala zásah až na takmer milión divákov (AvRch 982-tisíc v CS 12+).

Sledovaná rozprávka na RTVS

Darilo sa aj verejnoprávnej RTVS. V utorok večer si na Jednotke pozrelo komediálnu drámu Nedotknuteľní 332-tisíc divákov s trhovým podielom 14,4% v cieľovej skupine 12+, čím sa film stal najsledovanejším programom v danom čase.

RTVS sa tešila priazni divákov aj v hlavnom večernom vysielacom čase. Rozprávkovú premiéru z koprodukcie RTVS Hodinárov učeň si nenechalo ujsť 319-tisíc divákov a získala trhový podiel 12,7% v cieľovej skupine 12+ čím sa stala dvojkou v sledovanosti v danom čase.

Darí sa aj spravodajstvu

Najsledovanejším programom dňa na Troch kráľov v oboch hlavných cieľových skupinách sa v stredu stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny. V cieľovej skupine 12 – 54 dosiahli vynikajúci rating 14,1% aj trhový podiel 31,5%. Sumár najdôležitejších udalostí dňa si nenechalo ujsť až 757-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, v tejto širšej cieľovej skupine patrí týmto Televíznym novinám dokonca post zatiaľ najsledovanejšieho programu tohto roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#televízia Markíza #televízia JOJ #sledovanosť #RTVS #oseriáloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku