Veľká zmena na Markíze: Na divákov vyskúša niečo, čo tu doteraz nebolo

, 08.01.2021 07:00
markíza, televízia markíza, logo, markíza,
Televízia Markíza potvrdila pre jarnú časť sezóny návrat imitačnej šou Tvoja tvár znie povedome. Vystrieda tak Superstar, ktorá sa odkladá na jeseň. Autor:

Televízia Markíza vybočí zo svojich zabehnutých zvykov a koľají. Vyskúša niečo, čo doteraz tu nebolo. Vymení poradie svojich ťažiskových šou. Na jar sa pokúsi oživiť odloženú šiestu sériu imitačnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Ide o nezvyklý krok, ktorý doteraz televízia na divákov nevyskúšala. Tvoja tvár znie povedome bola vždy highlightom jesene a bola pilierom začiatku nových sezón. Najnovšiu sériu mala Markíza v pláne vysielať na jeseň 2020, avšak v čase zúriacej druhej vlny pandémie svoj úmysel odvolala a do nedeľného prime-timu vysunula reláciu 2 na 1, ktorá dokázala bez problémov prinášať nadpriemernú sledovanosť. To sa piatej sérii Tváre prestávalo dariť v čase jej vysielania.

Práve posledná séria prešla viacerými zmenami, tou najviditeľnejšou bola výmena moderátora. Po štyroch rokoch dal relácii zbohom Martin Pyco Rausch a na jeho miesto prišiel Martin Nikodým, čo sa úplne nestretlo s pozitívnymi reakciami publika. Záujem o šou postupne začal upadať a jej výkon bol preukázateľne najslabší zo všetkých sérii. V tom čase nikto netušil, že rok 2020 bude len o koronavíruse a veľké produkcie nebude možné realizovať vo forme, na akú boli všetci zvyknutí.

Šiesta séria Tváre sa objaví na obrazovkách...
Šiesta séria Tváre sa objaví na obrazovkách Markízy už začiatkom jari. Autor: TV Markíza

Sesterská Nova sa pustila do nakrúcania a zrejme to neraz oľutovala. Dokončenie nakrúcania bolo mimoriadne komplikované a po poslednej časti si museli všetci vydýchnuť. Siedmu sériu sprevádzali obrovské kreatívne problémy, keď moderátor Vladimír Polívka bol niekoľkokrát v karanténe a na jeho miesto sa musel vrátiť Ondřej Sokol, ktorý odmoderoval ostatných šesť sezón. Nákaza sa nevyhla ani súťažiacim a tvorcovia museli poriadne improvizovať.

Markíza na rok 2021 avizovala, tradične, dve veľké ťažiskové šou. Jednou z nich je Tvár a druhou Superstar. Čakalo sa, že práve spevácka šou sa vráti na jar, vysielanie v tomto čase je už etablované. Kompetentní však spravili správne rozhodnutie a poradie šou vymenili. Predsalen, Tvoja tvár a jej produkcia nie je tak veľká ako Superstar. Je očividná snaha priniesť už štandardnú podobu Superstar a jej nový štart na jeseň to môže zabezpečiť.

Je teda oficiálne potvrdené, že na jar zabaví divákov Tvoja tvár znie povedome. Šou si tak vyskúša nové nasadenie a najmä po dlhšej pauze musí zabojovať o divácku priazeň a zastaviť odliv divákov. Zabezpečiť to má aj nová hviezdna zostava. Ako prvé dve mená, ktoré budú súčasťou novej série ohlásila Markíza účasť Evy Evelyn Kramerovej a Františka Košarišťana známeho ako Fero Joke.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tvoja tvár znie povedome #televízia Markíza #oseriáloch #koronavírus #Fero Joke #Eva Evelyn Kramerová #2021
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku